تاپ خبر۲۴: مدیر امور اعتباری بانک مسکن گفت: بانک مسکن تاکنون ۱۵ هزار میلیارد ریال تسهیلات بهسازی و نوسازی بافت فرسوده به متقاضیان پرداخت کرده است. به گزارش تاپ خبر۲۴ از بانک مسکن؛ نادر قاسمی افزود: در دوره زمانی سال ۱۳۸۸ تا پایان تیرماه سال ۱۳۹۵ تمامی قراردادهای منعقد شده برای اعطای تسهیلات بافت فرسوده […]

تاپ خبر۲۴: مدیر امور اعتباری بانک مسکن گفت: بانک مسکن تاکنون ۱۵ هزار میلیارد ریال تسهیلات بهسازی و نوسازی بافت فرسوده به متقاضیان پرداخت کرده است.

به گزارش تاپ خبر۲۴ از بانک مسکن؛ نادر قاسمی افزود: در دوره زمانی سال ۱۳۸۸ تا پایان تیرماه سال ۱۳۹۵ تمامی قراردادهای منعقد شده برای اعطای تسهیلات بافت فرسوده به ۸۲ هزار واحد بود که در این حوزه تاکنون ۱۵ هزار میلیارد ریال تسهیلات پرداخت شده است.
وی با بیان این که بانک مرکزی سهمیه بانک مسکن را برای پرداخت تسهیلات بافت فرسوده در سال های ۱۳۹۴ و ۱۳۹۵ تعداد ۱۰ هزار فقره تعیین کرده است، افزود: از این تعداد تا کنون برای ۷ هزار واحد مسکونی قرارداد تسهیلات بافت فرسوده منعقد شده است.
قاسمی تصریح کرد: منابع تسهیلات بافت فرسوده از محل منابع داخلی بانک تامین می شود، بنابراین در صورتی که سود یارانه سهم دولت توسط دستگاه های مربوطه تضمین شود این شرایط برای بانک فراهم است تا گامی در جهت احیای بافت فرسوده برداشته و به ۱۵۰ هزار واحد مسکونی تسهیلات بافت فرسوده پرداخت کند.
مدیر امور اعتباری بانک مسکن درباره وضعیت پرداخت تسهیلات به مسکن روستایی گفت: از سال ۱۳۸۸ تا پایان تیر ماه ۱۳۹۵ در مجموع برای پرداخت ۴۲ میلیون و ۴۷۰ هزار و ۲۱۲ میلیون ریال تسهیلات برای ۴۳۹ هزار و ۳۷۳ واحد مسکن روستایی قرارداد منعقد شده که تاکنون ۴۱ هزار میلیارد ریال تسهیلات پرداخت شده است.
وی تصریح کرد: از تعداد ۴۳۹ هزار و ۳۷۳ واحد مورد قرارداد برای پرداخت تسهیلات مسکن روستایی، تعداد ۳۴۴ هزار و ۳۳۹ واحد فروش اقساطی شده است.
سالیانه با معرفی بنیاد مسکن انقلاب اسلامی ایران ۲۰۰ هزار واحد مسکن روستایی با پرداخت تسهیلات بانکی نوسازی و یا بهسازی می شود و هم اکنون ساختمان های بسیاری از روستاهای کشور با استفاده از این تسهیلات نوسازی شده است.