تاپ خبر۲۴ : مراسم آغاز عملیات اجرایی پردیس گردشگری در روز ۳۰ دی ماه، مصادف با هشتمین سالگرد تأسیس بانک گردشگری، در بوستان چیتگر برگزار شد. به گزارش تاپ خبر۲۴ از روابط عمومی بانک گردشگری، در این مراسم که در آستانه روز هوای پاک با حضور مدیرعامل بانک گردشگری، معاونین و مدیران بانک، مدیران شورای […]

تاپ خبر۲۴ : مراسم آغاز عملیات اجرایی پردیس گردشگری در روز ۳۰ دی ماه، مصادف با هشتمین سالگرد تأسیس بانک گردشگری، در بوستان چیتگر برگزار شد.

به گزارش تاپ خبر۲۴ از روابط عمومی بانک گردشگری، در این مراسم که در آستانه روز هوای پاک با حضور مدیرعامل بانک گردشگری، معاونین و مدیران بانک، مدیران شورای شهر تهران و شهردار منطقه ۲۲ برگزار شد، «علی‌اصغر سفری»، مدیرعامل بانک گردشگری، در سخنانی با اشاره به تقارن این مراسم با سالروز تأسیس بانک گفت: «واژه گردشگری مخاطب را به یاد سفر، طبیعت و آرامش می‌اندازد و حضور برجسته ما در این برنامه زیست‌محیطی، به خاطر اهمیتی است که برای نیازهای شهروندان و فضای زیست آنان قائل هستیم».

وی افزود: «بانک گردشگری در راستای ایفای مسئولیت‌های اجتماعی خود، هزینه‌های تبلیغاتی پایان سال خود را به احداث این پردیس اختصاص داد تا به جای آنکه مسبب قطع درختان برای انتشار سر رسید و تقویم شود، در کاشت درختان و سبز کردن محیط ایفای نقش کند». مدیرعامل بانک گردشگری ادامه داد: «در سالروز تأسیس این بانک، نهالی که ۸ سال پیش کاشته شد با قریب به ۹۰ شعبه تمامی خدمات ارزی، ریالی، بانکداری الکترونیک، بانکداری شرکتی و بانکداری اختصاصی را به مشتریان خود و عموم مردم ایران ارائه می‌دهد و در کنار این به‌عنوان یک بنگاه اقتصادی عمومی، به ایفای مسئولیت‌های اجتماعی خود هم توجه خاص دارد و پیش از این هم اقدامات عام‌المنفعه زیادی در قالب مدرسه‌سازی در مناطق محروم و فعالیت‌های فرهنگی و اجتماعی مختلف انجام داده است».

بر اساس این گزارش، در ادامه این مراسم «شهربانو امانی»، عضو شورای شهر تهران هم از ابتکار بانک گردشگری در احداث این پردیس قدردانی کرد و آن را الگویی برای سایر سازمان‌ها و بانک‌ها دانست و گفت: «شهر ما نیاز به توجه هر چه بیشتر به فضای سبز و محیط‌زیست دارد و اقداماتی از این دست با مشارکت بخش‌های خصوصی و دولتی، می‌تواند سرانه فضای سبز و به تبع آن کیفیت زندگی شهروندان را ارتقا دهد».

«علی نوذرپور»، شهردار منطقه ۲۲ نیز در این مراسم گفت: «فضای سبز، ریه تنفس شهر است و اقدام بانک گردشگری به عنوان یک بنگاه اقتصادی، در حمایت از ایجاد فضای سبز جای تقدیر دارد».

این گزارش حاکی است در جریان عملیات اجرایی پردیس گردشگری مقرر است در چند فاز، تعداد ۱۰ هزار اصله نهال درخت با حمایت بانک گردشگری در منطقه چیتگر کاشته و نگهداری شوند که در مراسم آغاز عملیات اجرایی طرح، ۳۲ اصله نهال به شکل نمادین و به پاس ۳۲ جان باخته در حادثه کشتی سانچی در محوطه در نظر گرفته شده برای پردیس گردشگری کاشته شدند.