چهارشنبه, ۲۳ آبان ۱۳۹۷

راه اندازی نخستین دستگاه ” خودبانک ” بانک آینده در کیش

راه اندازی نخستین دستگاه ” خودبانک ” بانک آینده در کیش

تاپ خبر۲۴: هم‌زمان با جشنواره تابستانی کیش؛ نخستین دستگاه خودبانک(VTM) بانک آینده، در کیش راه‌اندازی شد.

به گزارش تاپ خبر۲۴ ، بانک آینده دستگاه خودبانک (VTM) را با هدف گسترش شعب الکترونیکی و در راستای شتاب دهی به روند توسعه و پیشرفت در نظام بانکداری الکترونیکی و ارتقای رضایت مندی مشتریان، راه اندازی کرده است.

دستگاه VTM که مخفف Virtual Teller Machine است، نسل جدید و پیشرفته‌ دستگاه‌های خودپرداز است که علاوه بر ارائه تمام خدمات خودپرداز به مشتریان، از قابلیت انجام بخش عمده ای از خدمات بانکی شعب و باجه های فیزیکی مانند: افتتاح انواع حساب های بانکی، درخواست صدور و دریافت سپرده و صدور دسته چک به صورت الکترونیکی، برخوردار است.

در این سیستم، مشتری با قرار گرفتن در مقابل دستگاه، می تواند؛ با متصدی بانکی، به صورت صوتی و تصویری (ویدئو کنفرانس)، ارتباط برقرار کرده، از او مشاوره و راهنمایی گرفته و تمام عملیات بانکی خود را با دستگاه مذکور به انجام برساند.

احراز هویت، ارائه و تحویل مدارک شناسایی مورد نیاز، ثبت اثر انگشت و امضای مشتری برای انجام هر گونه عملیات بانکی، از قابلیت های ویژه دستگاه وی تی ام است.

در سیستمVTM ؛مشتری، می تواند؛ علاوه بر انجام اقداماتی، نظیر: درخواست رمز اینترنت بانک و تلفن بانک، انتقال وجه داخلی‌(از سپرده)، انتقال وجه بین بانکی‌(ساتنا و پایا)، اینترنت بانک، صدور کارت نقدی، از امکان درخواست‌های صدور و خرید کارت هدیه با مبلغ و طرح های دلخواه، صورتحساب سپرده، گواهی تمکن مالی و واگذاری چک، بهره مند شود.

ارائه خدمات مشاوره ای و راهنمایی به مشتریان از طریق ویدئو کنفرانس، درخواست صدور دسته چک، درخواست صدور مجدد دسته چک، پرداخت اقساط تسهیلات، اعلام مانده حساب، صورتحساب کارت، دریافت و پرداخت وجه نقد، از دیگر مزیت های سیستم VTM است.

نصب زیرساخت های لازم و راه اندازی نخستین دستگاه VTM بانک آینده، به مناسبت آغاز جشنواره تابستانی کیش و برای تسهیل امور بانکی مسافران و گردشگران کیش و مشتریان بانک آینده در فرودگاه بین المللی کیش، در استان هرمزگان صورت گرفته است.

گفتنی است؛ «جشنواره تابستانی کیش» از روز جمعه هشتم تیرماه ۱۳۹۷ آغاز شده و تا پانزدهم شهریورماه (به مدت ۷۰ روز) ادامه دارد و بانک آینده با شعار حمایت از «گردشگری داخلی»، بعنوان یک کالای ایرانی، از حامیان اصلی این رویداد تابستانی است.

نوشته شده توسط سايت خبري تحليلي تاپ خبر 24 در شنبه, ۱۶ تیر ۱۳۹۷ ساعت ۷:۵۱ ق.ظ

دیدگاه