تاپ خبر۲۴: در پی توافق بانک های دولتی و خصوصی مبنی بر کاهش نرخ سود سپرده های یکساله، نرخ سود سپرده‌های یکساله در بانک ملی ایران به ۱۵ درصد کاهش یافت . به گزارش تاپ خبر۲۴ از بانک ملی ایران، متعاقب سیاست و خط مشی دولت محترم تدبیر و امید در تقویت توان اقتصادی کشور […]

تاپ خبر۲۴: در پی توافق بانک های دولتی و خصوصی مبنی بر کاهش نرخ سود سپرده های یکساله، نرخ سود سپرده‌های یکساله در بانک ملی ایران به ۱۵ درصد کاهش یافت .

به گزارش تاپ خبر۲۴ از بانک ملی ایران، متعاقب سیاست و خط مشی دولت محترم تدبیر و امید در تقویت توان اقتصادی کشور و در راستای تحقق اقتصاد مقاومتی و ضرورت تأسی شبکه بانکی کشور از مجموعه‌ اقدامات سازنده و موثر، حسب توافقات به عمل آمده در نشست مشترک بانک‌ها، نرخ سود علی الحساب سپرده‌های سرمایه‌گذاری بلندمدت یکساله در بانک ملی ایران از تاریخ یکم تیرماه ۱۳۹۵، ۱۵ درصد تعیین شد.
بر این اساس، نرخ سود سپرده‌های کوتاه مدت ویژه نه ماهه بانک ملی ایران ۱۴ درصد، کوتاه مدت ویژه شش ماهه ۱۳ درصد، کوتاه مدت ویژه سه ماهه ۱۲ درصد و کوتاه مدت عادی ۱۰ درصد تعیین گردید.
گفتنی است سپرده‌های سرمایه‌گذاری مدت‌داری که قبل از تاریخ یکم تیرماه ۱۳۹۵ افتتاح شده‌اند تا تاریخ انقضای مدت سپرده با همان شرایط توافق شده ادامه یافته و در تاریخ انقضاء با ضوابط حاکم در آن تاریخ تطبیق داده می‌شود.