تاپ خبر۲۴: Xperia Z5 Premium، نخستین تلفن هوشمند ۴K در جهان*، اکنون با رنگ جذاب صورتی در دسترس است ما در سپتامبر گذشته و در نمایشگاه IFA 2015 در برلین از سری Xperia Z5 رونمایی کردیم. گوشی های این سری بلافاصله به دلیل قابلیت‌های پیشتاز دوربینشان مورد توجه قرار گرفته و برای عملکرد و ویژگی‌های […]

تاپ خبر۲۴: Xperia Z5 Premium، نخستین تلفن هوشمند ۴K در جهان*، اکنون با رنگ جذاب صورتی در دسترس است

ما در سپتامبر گذشته و در نمایشگاه IFA 2015 در برلین از سری Xperia Z5 رونمایی کردیم. گوشی های این سری بلافاصله به دلیل قابلیت‌های پیشتاز دوربینشان مورد توجه قرار گرفته و برای عملکرد و ویژگی‌های طراحی‌شان ستایش شدند. Xperia Z5 Premium که از ابتدا به‌عنوان تلفن همراه با عملکرد بالا طراحی شده است، به‌عنوان نخستین تلفن هوشمند دارای نمایشگر ۴K UHD و عملکرد پیشرفته، سرگرمی‌های همراه را از نو تعریف می‌کند. اکنون و برای اینکه کاربران Xperia انتخاب دیگری داشته باشند و گزینه‌های بیشتری برای شخصی‌سازی در اختیارشان قرار گیرد، Xperia Z5 Premium به‌زودی با رنگ جذاب صورتی در دسترس خواهد بود.
مورای-سان، از طراحان ما، دربارهٔ Xperia Z5 Premium صورتی می‌گوید: «این رنگ برای نخستین‌بار برای Xperia Z5 صورتی ساخته شد و ترکیب آن برای پرداخت Z5 Premium مناسب بود. مانند سایر دستگاه‌های Z5 Premium می‌خواستیم جلوه‌ای از روشنایی به آن ببخشیم به همین دلیل این رنگ را در جنس بدنه Z5 Premium به کار گرفتیم و نتیجه تم رنگی غنی و عمیق به دلیل پرداخت براق آن است که تناسبی کامل با نام ممتاز آن دارد. این رنگ همچنین یکی از رنگ‌های مد پاییز و زمستان ۲۰۱۵ و بهار و تابستان ۲۰۱۶ است بنابراین مشتریان Xperia می‌توانند همگام با تازه‌ترین مدها گوشی موبایل و لباس‌هایشان را با هم ست کنند و ظاهری مد روز داشته باشند.»
Xperia Z5 Premium صورتی جدید همان مشخصات دستگاه‌های فعلی را دارد. شامل:
• نمایشگر ۵٫۵ اینچی Triluminos Display™ برای موبایل ۴K
• دوربین ۲۳ مگاپیکسلی با فوکوس ترکیبی سریع
• تا ۲ روز ماندگاری باتری****
• پردازشگر هشت‌هسته‌ای ۶۴ بیتی Qualcomm® Snapdragon™ ۸۱۰
• ضدآب و نفوذناپذیر در برابر گردو غبار IP 65/68*****

Xperia Z5 Premium صورتی در برخی از کشورهای از ابتدای ماه مه عرضه خواهد شد.
نظرات خود را دربارهٔ Xperia Z5 Premium صورتی از طریق Twitter با ما در میان بگذارید.

*۳۸۴۰ پیکسل افقی در ۲۱۶۰ پیکسل عمودی (بر اساس استاندارد SID)

** براساس وضوح دوربین اصلی Sony Xperia™ Z5 /Z5 Compact، سرعت فوکوس خودکار و ارزیابی کیفیت تصویر توسط ۲۰۰ مصرف‌کننده ٔ‌بریتانیایی در مقایسه با Apple iPhone 6، Apple iPhone 6 Plus، HTC One M9، LG G4، Samsung Galaxy Note 4 و Samsung Galaxy S6 («تلفن هوشمند پیشتاز» بودن توسط Strategy Analytics به‌عنوان ۶ تلفن هوشمند پرچم‌دار بر اساس سهم بازار در سال ۲۰۱۵ تعیین می‌شود). وضوح دوربین در مقایسه با ۱۰۰ تلفن هوشمند پرفروش سال ۲۰۱۵ توسط توسط سرویس SpecTRAX متعلق به Strategy Analytics در ۳ ژوئیهٔ ۲۰۱۵ مقایسه و تصدیق شده است. تحقیق از مصرف‌کنندگان از ۵ تا ۶ اوت ۲۰۱۵ توسط Strategy Analytics انجام شد. آزمایش‌های فنی در تاریخ ۷ اوت ۲۰۱۵ توسط Strategy Analytics انجام شد. . برای اطلاعات بیشتر از این صفحه دیدن کنید: www.sonymobile.com/testresults.
*** Sony Xperia™ Z5 Premium مجهز به نمایشگر ۵٫۵ اینچی ۴K UHD (۳۸۴۰ x۲۱۶۰) و ۸۰۶ پیکسل در اینچ است. مشخصات توسط سرویس SpecTRAX متعلق به Strategy Analytics در ۳ ژوئیهٔ ۲۰۱۵ مورد تأیید قرار گرفته است. برای اطلاعات بیشتر دربارهٔ‌نتایج آزمایش Strategy Analytics از این صفحه دیدن کنید: www.sonymobile.com/testresults.

**** ماندگاری باتری در مقایسه با نمایهٔ استفاده از تلفن‌های هوشمند Sony Mobile Communications AB است که در سپتامبر ۲۰۱۴ برای نمایش مصرف فعال کاربر عادی تلفن هوشمند اندازه‌گیری شده است که شامل نه محدود به طیفی از استفاده‌های گوناگون (تماس، پیام‌ متنی، مرور وب، شبکه‌های اجتماعی،بازی، گوش‌دادن به موسیقی، تصویربرداری، مرور تصاویر، تماشای ویدیوی آنلاین، ضبط و بازپخش ویدیو) بوده است.

*****Sony Xperia™ Z5 Premium ضدآب بوده و در برابر گردوغبار مقاوم هستند به شرطی که چند دستورالعمل ساده را رعایت کنید: همهٔ درگاه‌ها و روکش‌ها به‌طور کامل بسته باشند؛ نمی‌توانید تلفن را به عمق بیش از ۱٫۵ متری آب و به مدت بیش از ۳۰ دقیقه ببرید؛ آب هم باید شیرین باشد. استفادهٔ گاه‌به‌گاه در استخرهای کلردار مجاز است به شرط اینکه پس از استفاده با آب شیرین آب‌کشی شود. آب دریا و استخرهای آب شور مجاز نیست. سوءاستفاده و استفادهٔ نادرست ضمانت را باطل می‌کند. تلفن‌ها رتبه‌بندی نفوذ IP65 و IP68 دارند. برای اینکه بدانید این به چه معناست و نیز برای دریافت اطلاعات بیشتر از صفحهٔ زیر دیدن کنید: http://support.sonymobile.com/global-en/dm/waterproof .