تاپ خبر۲۴: کنگره جهانی موبایل MWC در سال ۲۰۱۵ عصر روز یکشنبه ۱۰ اسفند ماه در شهر بارسلونا اسپانیا آغاز شد و طی آن، سامسونگ از آخرین پرچم­دار خود یعنی GALAXY S6 و GALAXY S6 Edge رونمایی کرد. دو محصولی که سامسونگ برای مطرح شدن آن­ها در بازار، تدارک ویژه‌ای دیده و امکانات متعددی به […]

تاپ خبر۲۴: کنگره جهانی موبایل MWC در سال ۲۰۱۵ عصر روز یکشنبه ۱۰ اسفند ماه در شهر بارسلونا اسپانیا آغاز شد و طی آن، سامسونگ از آخرین پرچم­دار خود یعنی GALAXY S6 و GALAXY S6 Edge رونمایی کرد. دو محصولی که سامسونگ برای مطرح شدن آن­ها در بازار، تدارک ویژه‌ای دیده و امکانات متعددی به آن افزوده است.

از جمله این امکانات، قابلیت‏های جدید شارژ این گوشی است که کاربران می‏توانند تنها با ده دقیقه شارژ کردن دستگاه، به مدت ۴ ساعت از آن استفاده کنند. دیگر قابلیت جدید، شارژ از طریق وایرلس است که برای اولین بار در جهان به صورت پیش‌فرض داخل گوشی‌ موبایل قرار می‌گیرد. سامسونگ با همکاری شرکت IKEA تکنولوژی شارژر بدون سیم را در دسترس کاربران قرار می‌دهد. شرکت IKEA این تکنولوژی را مستقیماً در محصولات و لوازم­خانگی خود قرار می‌دهد و به این ترتیب میز کنار تخت، میز تحریر و … تبدیل به شارژر می‌شوند. گوشی‌های جدید S6 و S6 Edge قابلیت این را دارند که با هر منبع شارژ بدون سیمی همگام باشند و به طور کامل با محصولات IKEA هماهنگ هستند. با استفاده از این تکنولوژی می‌توان محیط خانه و محل کار را به سادگی تبدیل به یک فضای شارژ بی‌سیم کرد، بدون اینکه نگران گم شدن شارژر یا تمام شدن باتری موبایل بود.

اما دیگر تکنولوژی سامسونگ که در بارسلونا از آن رونمایی شد، سیستم پرداخت موبایلی سامسونگ (Samsung Pay) است. سیستم پرداخت موبایلی سامسونگ یک سامانه پرداخت پول از طریق تلفن ‌همراه است که بر روی پرچم­دار جدید سامسونگ تعبیه شده است. سامسونگ برای افزایش گستره استفاده از این تکنولوژی، علاوه بر NFC، محصولات خود را مجهز به فناوری دیگری با نام انتقال امن مغناطیسی (Magnetic Secure Transmission) کرده است. این فناوری در مکان‌هایی مورد‌استفاده قرار می‌گیرد که از NFC پشتیبانی نمی‌کنند و کاربران می‌توانند از سیستم پرداخت موبایلی سامسونگ، بدون توجه به اینکه آیا فناوری NFC وجود دارد یا خیر، استفاده کنند.

سیستم پرداخت موبایلی سامسونگ، امکان پرداخت سریع و آسان را تنها با استفاده از یک اپلیکیشن ساده، تأیید کارت با اثر انگشت و قرار دادن گوشی کنار دستگاه POS، فراهم می‌کند. امنیت سیستم پرداخت موبایلی سامسونگ را پلتفرم امنیتی موبایل سامسونگ، (KNOX) با همکاریARM TrustZone تأمین می‌کنند تا امکان انتقالی امن و عاری از خطر حملات سایبری، فراهم شود.