تاپ خبر۲۴: ایسوس جدیدترین کارت گرافیک خود را بر پایه تراشه RX460 شرکت AMD معرفی کرد. این کارت گرافیک جدید نیز در خانواده مخصوص بازی ROG STRIX گنجانده شده و با نام ROG STRIX RX 460 نامیده می شود. ایسوس برای این کارت گرافیک از طراحی جدید خنک کننده DirectCU II برای دفع حرارت استفاده […]

تاپ خبر۲۴: ایسوس جدیدترین کارت گرافیک خود را بر پایه تراشه RX460 شرکت AMD معرفی کرد. این کارت گرافیک جدید نیز در خانواده مخصوص بازی ROG STRIX گنجانده شده و با نام ROG STRIX RX 460 نامیده می شود.

ایسوس برای این کارت گرافیک از طراحی جدید خنک کننده DirectCU II برای دفع حرارت استفاده می کند و قطعات با کیفیت و استاندارد Super Alloy Power II وظیفه تامین توان لازم برای پرادزش تصاویر را بر عهده دارد. همچنین ایسوس نسل جدید کارت گرافیکی های خود را با فناوری های نوآورانه نظیر FanConnect و نورپردازی Aura RGB تجهیز کرده است که در ادامه شرح آنها آمده است:

ایسوس به عنوان موفق ترین تولید کننده کارت گرافیک مخصوص بازی، با طراحی و تولیدROG STRIX RX 460، تنوع محصولات مخصوص بازی را برای گیمرها وفادار ایسوس بیشتر کرده تا هر گیمر با هر میزان بودجه ای بتواند محصولی متناسب با کارایی مورد نظرش را از برند محبوب خود یعنی ایسوس انتخاب کند.

ایسوس با بازطراحی کامل مدار تغذیه و PCB کارت گرافیک RX 480، با کمک پیاده سازی ایده آل قطعات در مدار تغذیه و به کارگیری بهترین ها در آن، فرکانس هسته را در حالت اورکلاک شده به ۱۲۵۶MHz رسانده است تا در بازی و تست های گوناگون، برتری محسوسی نسبت به مدل مرجع داشته باشد.

ROG STRIX RX 460 از خنک کننده ابداعی DirectCU II استفاده می کند که لوله های حرارتی آن به صورت تماس مستقیم با هسته کارت گرافیک در تماس است. این خنک کننده از دو فن لبه دار و ابداعی ایسوس برای ایجاد جریان هوا بهره می برد که باعث ایجاد فشار هوای۱۰۵ درصدی و تولید نویز و صدای کمتر در هنگام چرخش فن ها نسبت به مدل مرجع می گردد. علاوه بر آن ایسوس در هنگام بی کاری یا مصرف پایین کارت گرافیک، با استفاده از فناوری ۰dB، فن ها را خاموش کرده تا هم صدایی تولید نشود و هم گرد و غبار کمتری به کارت گرافیک وارد شود و ماندگاری آن را بیش از پیش تضمین کند.

ایسوس برای تولید کارت گرافیک های خود، از فناوری Auto-Extreme استفاده می کند. خط تولید تمام اتوماتیک و کاملاً ایزوله، عدم دخالت انسان در پروسه تولید، بررسی و عیب یابی چندگانه از ویژگی های این خط تولید است. همچنین قطعات به کار گرفته شده در کارت گرافیک های سفارشی ایسوس، از کیفیت و استاندارد Super Alloy Power II بهره می برند که هم راندمان مدار تغذیه را بالا می برد و هم مصرف بهینه تر می شود.

ایسوس در کامپیوتکس ۲۰۱۶ راهکارهای خلاقانه ای برای لذت بیشتر از زندگی ارائه کرد که یکی از آنها بکار گیری فناوری Aura RGB در محصولات جدید خود بود که به کاربر امکان اضافه کردن نور و جلوه بصری مناسب می داد؛ و حالا ROG STRIX RX 460 نیز از این قابلیت بهره مند است.

راهکار دیگری که ایسوس در ROG STRIX RX 460 جهت مدیریت بهتر دما به کار برده است اضافه کردن یک هدر فن چهار پین مجزا در لبه کارت است. ایسوس این نوآوری را FanConnect نام گذاری کرده است و وظیفه مدیریت فن های بخشی از کیس را به کارت گرافیک می دهد تا دمای کل سیستم در هنگام پردازش های سنگین و بازی پایین بماند.