تاپ خبر۲۴ : خط تولید گیمینگ ایسوس بار دیگر ثابت کرد که علاوه بر محصولات قدرتمند، خلاقانه ترین راهکارها را برای گیمرهای وفادار خود عرضه می کند. ایسوس قدرتمندترین کارت گرافیک مبتنی بر تراشه RTX 2080TI شرکت NVIDIA را با نام ROG Matrix GeForce RTX™ ۲۰۸۰ Ti تولید و معرفی کرد. همزمان با نمایشگاه CES […]

تاپ خبر۲۴ : خط تولید گیمینگ ایسوس بار دیگر ثابت کرد که علاوه بر محصولات قدرتمند، خلاقانه ترین راهکارها را برای گیمرهای وفادار خود عرضه می کند.

ایسوس قدرتمندترین کارت گرافیک مبتنی بر تراشه RTX 2080TI شرکت NVIDIA را با نام ROG Matrix GeForce RTX™ ۲۰۸۰ Ti تولید و معرفی کرد.
همزمان با نمایشگاه CES امسال، برند نخست گیمینگ جهان بهترین کارت گرافیک مبتنی بر رده بالاترین تراشه معرفی شده در بازار را معرفی کرد. ROG Matrix GeForce RTX™ ۲۰۸۰ Ti سفارشی ترین طراحی ممکن را در یک کارت گرافیک گیمینگ همراه خود دارد.
خنک سازی Infinity Loop
ایسوس همواره الهام بخش سایرین در طراحی بوده است و به نوعی طراحی ایسوس در سخت افزار سرمشق سایرین بوده و هست. شباهت زیاد طراحی سایرین را با با ایسوس به سادگی می توانید لمس کنید. شاید تا قبل از خواندن این خبر فکر نمی کردید که برخلاف شکل ظاهری این کارت گرافیک، شما با یک کارت گرافیک با خنک کننده آبی مواجه هستید! ایسوس نگاهی جاه طلبانه تر در طراحی خنک کننده کارت گرافیک داشته و اینبار به جای استفاده از خنک کننده های بادی رایج، از یک مجموعه خنک کننده آبی یکپارچه با نام Infinity loop بهره می برد.
بر خلاف کارت گرافیک های سایر برندها که با خنک کننده های AiO خنک می شود، ایسوس طراحی یکپارچه ای را برای این قسمت در نظر گرفته است. در این طراحی نیازی با پیچ کردن رادیاتور ۱۴۰ میلیمتری در قسمت کیس وجود نداشته و رادیاتور بزرگ ۲۴۰ میلیمتری خنک کننده کارت در خود کارت گرافیک با فرم فاکتور سه اسلات به کار گرفته شده و توسط سه فن Axial-Tech ایسوس حرارت آن دفع می گردد. مزیت دیگر خنک کننده Infinity Loop در سایز بزرگ بلاک حرارت گیر آن است. در کارت گرافیک های AiO رایج، قسمت بلاک فقط تراشه را در برگرفته ولی در ROG Matrix GeForce RTX™ ۲۰۸۰ Ti، ابعاد بلاک بزرگتر بوده و حافظه ها را نیز در بر گرفته است.
طراحی چشم نواز و امکانات کامل
ظاهر لوکس ROG Matrix GeForce RTX™ ۲۰۸۰ Ti با نورپردازی Aura Sync به همراه پوشش NCVM جلوه ای زیبا به این عضو جدید سری Matrix بخشیده است. جلوه بصری با تکنینک آینه بی نهایت در قسمت جلوی کارت گرافیک، تعریفی جدید از زیبایی در قطعات سخت افزار به وجود آورده است.
در این سری نیز مانند مدل های قبلی فناوری FanConnect به منظور کنترل و مدیریت دمای درون کیس و هدر RGB برای انتقال نورپردازی Aura RGB با نوار LED های استاندارد وجود دارد.
قدرت کامل RTX
ایسوس در سری Matrix، از چیپ های دستچین شده استفاده کرده است تا بالاترین فرکانس را در سری ROG Matrix شاهد باشید. به لطف استفاده از چیپ های دستچین شده، امکان دستیابی به فرکانس ۱۸۱۵MHz برای فرکانس GPU است. برای حافظه های GDDR6 به کارگرفته شده در این کارت گرافیک نیز فرکانس ۱۴۸۰۰ MHz می باشد که پهنای باند ۱۴٫۸ GT/s را در دسترس گیمرها قرار داده است. به لطف خنک کننده قدرتمند این کارت گرافیک علاوه بر فرکانس بالا، دمای کارت گرافیک در مقایسه با خنک ترین کارت گرافیک بازار یعنی مدل STRIX حدود ۷ درجه کمتر و در مقایسه صدای ایجاد شده از کارت (نویز) در یک سطح می باشد.