تاپ خبر۲۴: بر اساس این تفاهم نامه، سال ۹۵ جهت اشتغال در روستاها برای هر استان ۲۰ میلیارد تومان در نظر گرفته شد که در همین سال نزدیک به ۷۰۰ میلیارد تومان از محل اعتبارات بانک سینا برای فعالیت های تولیدی روستاها اختصاص یافت و این رقم در سال ۹۶ به ۱۶۰۰ میلیارد تومان رسید. […]

تاپ خبر۲۴: بر اساس این تفاهم نامه، سال ۹۵ جهت اشتغال در روستاها برای هر استان ۲۰ میلیارد تومان در نظر گرفته شد که در همین سال نزدیک به ۷۰۰ میلیارد تومان از محل اعتبارات بانک سینا برای فعالیت های تولیدی روستاها اختصاص یافت و این رقم در سال ۹۶ به ۱۶۰۰ میلیارد تومان رسید.

معاون توسعه روستایی و مناطق محروم ریاست جمهوری با اشاره به تفاهم نامه همکاری این معاونت با بانک سینا، بنیاد علوی و بنیاد مستضعفان انقلاب اسلامی، اقدامات بانک سینا در کمک به توسعه اشتغال مناطق روستایی کشور از طریق اعطای تسهیلات را ستود و گفت: حقیقت امر این است که حرکت بانک سینا به سمت کاهش مشکلات روستائیان بوده و مدیران بانک سینا نیز هدفی جز کاهش مشکلات ندارند.

به گزارش روابط عمومی بانک سینا، دکتر رضوی تصریح کرد: بر اساس این تفاهم نامه، سال ۹۵ جهت اشتغال در روستاها برای هر استان ۲۰ میلیارد تومان در نظر گرفته شد که در همین سال نزدیک به ۷۰۰ میلیارد تومان از محل اعتبارات بانک سینا برای فعالیت های تولیدی روستاها اختصاص یافت و این رقم در سال ۹۶ به ۱۶۰۰ میلیارد تومان رسید. سال جاری نیز برای هر استان ۲۵ میلیارد تومان در نظر گرفته شده که می تواند ایفاگر نقش موثری در ایجاد اشتغال پایدار برای روستائیان باشد.

وی ضمن تشکر از مسئولین و دست اندرکاران بانک سینا و بنیاد مستضعفان، اظهار داشت: از روزی که کار شروع شده مشکلات به حد قابل قبولی کاهش یافته و این به معنای عشق؛ علاقه، ایمان و تعهد و اراده برای حل مشکل بهترین و بی ادعا ترین مردم است.

معاون توسعه روستایی و مناطق محروم ریاست جمهوری همچنین گفت: تمامی این اقدامات، مقدمه ای برای کاری است که به دستور مقام معظم رهبری با استفاده از صندوق توسعه ملی جهت پرداخت وام های با نرخ سود کم برای روستائیان و عشایر به منظور اشتغال آنان انجام و در این راستا برخی از شاخصه های اقتصاد مقاومتی احصا شد. امروز خوشحالیم که در ۳۱ استان کشور چند واحد تولیدی از محل تسهیلات اعطایی بانک سینا به بهره برداری رسیده و لذا مستندسازی این واحدها برای ثبت در تاریخ و الگو برداری آتی، ضروری است.

وی ادامه داد: لذتی که در خدمت در این حوزه وجود دارد مشابهی ندارد، وقتی می بینیم یک روستایی عاشقانه به تولید یک محصول رسیده و آن را با قیمت پایین ارائه می دهد یا وقتی اسم روستا و روستایی در فرهنگ عمومی کشور و در ادبیات مقامات کشوری مطرح شده است، نه تنها ما بلکه روستائیان هم احساس شخصیت و غرور کرده و به آینده امید بیشتری پیدا می کنند.