تاپ خبر۲۴: با تصویب اساسنامه جدید، اتاق مشترک بازرگانی ایران و یونان تاسیس شد. پیش بینی می شود با تشکیل این اتاق مشترک فعالیت های اقتصادی دو کشور وارد مرحله تازه ای شده و کسب و کار فعالان اقتصادی بخش خصوصی دو کشور به شکل مطلوب تری سامان یابد. به گزارش تاپ خبر۲۴ از روابط […]

تاپ خبر۲۴: با تصویب اساسنامه جدید، اتاق مشترک بازرگانی ایران و یونان تاسیس شد. پیش بینی می شود با تشکیل این اتاق مشترک فعالیت های اقتصادی دو کشور وارد مرحله تازه ای شده و کسب و کار فعالان اقتصادی بخش خصوصی دو کشور به شکل مطلوب تری سامان یابد.

به گزارش تاپ خبر۲۴ از روابط عمومی اتاق بازرگانی تهران ، مهدی جهانگیری رییس اتاق مشترک بازگانی ایران و یونان در جلسه فوق العاده مجمع عمومی این مجموعه که در اتاق بازرگانی ایران با حضور اعضای فعال برگزار شد ، یونان را یکی از شرکای مهم تجاری ایران بر شمرد و از فعالان اقتصادی در بخش خصوصی دعوت کرد تا به بهبود اقتصاد کشور در این شرایط پیچیده کمک کنند.
جهانگیری با بیان اینکه تا پیش از تحریم‌ها، یونان جزو کشورهای مطرح طرف تجاری ایران در اتحادیه اروپا بود، افزود: تحریم‌ سال‌های اخیر باعث شد که در مناسبات اقتصادی دو کشور شکاف ایجاد شود اما در دوره پسابرجام شاهد کمرنگ شدن این شکاف هستیم و حال با تشکیل اتاق مشترک بازرگانی ایران و یونان، نسبت به بهبود روابط اقتصادی و بازگشت دو کشور به مناسبات گرم گذشته، بسیار خوش‌بین هستیم.
نایب‌رئیس اتاق بازرگانی تهران، با اشاره به شکسته شدن ایران‌هراسی با کمک صنعت گردشگری کشور گفت: یونان می‌تواند با داشتن تجربیات ارزشمندی که در صنعت گردشگری دارد، نقش مهمی در توسعه گردشگری ایران ایفا کند و کمک‌های زیادی در این حوزه به کشور ما داشته باشد.
این عضو هیات رییسه اتاق تهران تصریح کرد: در ستاد اقتصادی پساتحریم اتاق تهران، حضور پررنگ بخش خصوصی در اقتصاد ملی را به طور جدی دنبال می‌کنیم. البته دستیابی به این مهم هر چند آسان نیست اما می‌دانیم که در اقتصاد دولتی اگر بخش خصوصی عقب بکشد، بخش‌های دولتی و شبه‌دولتی به بهانه این عدم حضور، بزرگتر و فربه‌تر می‌شوند.
رئیس اتاق مشترک بازرگانی ایران و یونان ادامه داد: وجود تحریم‌های اقتصادی، افت مداوم قیمت نفت و البته رکود اقتصادی در دنیا و در داخل کشور و همچنین شرایط منطقه سبب شده است که چنین ضرورتی برای تغییر اقتصاد دولتی در کشور ایجاد شود و زمینه برای سپردن اقتصاد کشور به بخش خصوصی و فعالان که تا پیش از این فضای زیادی برای کار نداشتند فراهم شود.
مهدی جهانگیری ادامه داد: امروز ارتقا و تبدیل شورای مشترک بازرگانی ایران و یونان به اتاق مشترک بازرگانی ایران و یونان را به فال نیک می‌گیریم. تشکیل این اتاق نشانه موفقیت اعضای آن در تجمیع، هماهنگی و همدلی است.
او تاکید کرد: مهم است که بتوانیم فعالان اقتصادی را به همکاری و همیاری جهت توسعه مناسبات تجاری ایران و یونان ترغیب کنیم و تمام سعی خود را به کار بگیریم تا اتاق ایران و یونان را به عنوان پشتیبان و حامی فعالان اقتصادی دو کشور در ارتباط با یکدیگر معرفی کنیم.