تاپ خبر۲۴: مدیریت شعب استان های اصفهان، قم، مرکزی و جهارمحال و بختیاری به همراه تعدادی از مدیران ارشد این مدیریت از مزرعه پرورش شتر مرغ این استان بازدید به عمل آورده و با مدیر این مجموعه در خصوص حمایت بانک ایران زمین از صنایع و کارآفرینی بحث و تبادل نظر کردند. به گزارش تاپ […]

تاپ خبر۲۴: مدیریت شعب استان های اصفهان، قم، مرکزی و جهارمحال و بختیاری به همراه تعدادی از مدیران ارشد این مدیریت از مزرعه پرورش شتر مرغ این استان بازدید به عمل آورده و با مدیر این مجموعه در خصوص حمایت بانک ایران زمین از صنایع و کارآفرینی بحث و تبادل نظر کردند.

به گزارش تاپ خبر۲۴ از روابط عمومی: در این بازدید که از مزرعه پرورش شتر مرغ صورت گرفت جبل عاملی صاحب مزرعه با ابراز خرسندی از حضور مدیران ارشد بانک ایران زمین در این مجموعه بیان داشت: این مجموعه درزمینی به مساحت ۲ هکتار بنا نهاده شده و در زمینه پرورش ۸۰ راس مولد، ۱۰۰ راس گوشتی و ۲۰۰راس جوجه و فروش روغن و تخم شتر مرغ با توجه به سفارش و نیاز بازار هدف در حال فعالیت است.
وی در ادامه افزود: شترمرغ ها پرندگانی با قابلیت سازگاری بسیار بالا هستند به صورتی که توانایی زندگی در دامنه دمایی مثبت ۵۰ تا منفی ۲۰ درجه سانتی گراد را به راحتی دارا بوده و پرورش و تولید داده می شوند. که بهترین مناطق جهت پرورش این پرنده مناطق کویری و اقلیم خشک است.
این فعال اقتصادی در ادامه اظهار کرد: بعد از گذشت ۹ ماه هر راس شتر مرغ بیش از ۲۸ تا ۳۲ کیلوگرم گوشت خالص دارد و با توجه به شناخت کافی سال های اخیر از فواید گوشت این پرنده استقبال خوبی توسط مردم صورت می گیرد و گوشت این پرنده به عنوان یک جانشین رضایت بخش برای گوشت قرمز شده و خریداران زیادی را به خود جذب کرده است.
در ادامه این بازدید، سبزواری مدیریت شعب استان های اصفهان، قم، مرکزی و چهارمحال و بختیاری بانک ایران زمین با ابراز خرسندی از فعالیت های صورت گرفته از سوی جوانان مستعد، متعهد و کار آفرین بیان داشت: شتر مرغ نسبت به سایر دام ها دارای مزایای زیادی است که از جمله آنها مقاومت این حیوان نسبت به بیماری ها، شرایط نا مساعد جوی، محیطی و فقر غذایی است، و کم بودن چربی گوشت شتر مرغ و غنی بودن از ویتامین های لازم مو جب استقبال مردم شده است.
وی در ادامه افزود: شتر مرغ از نظر تغذیه ای نیز حیوان بسیار کم هزینه ای است و گوشت آن از کیفیت خوبی برخوردار است و از لحاظ اقتصادی توجیه مناسبی دارد و صنایع تبدیلی شتر مرغ بازار هدف مناسبی برای عرضه و رشد دارند.
سبزواری در ادامه بیان داشت: بانک ایران زمین در راستای حمایت از کارآفرینی قدم بر داشته و با اشاره به اینکه سال۹۵ مزین به سال “اقتصاد مقاومتی” است برنامه ریزی وپشت کار را ازعوامل اصلی موفقیت و باعث پویایی بیشتر مجموعه دانست.