پنج شنبه, ۲۶ مهر ۱۳۹۷

اعطای ۵۰۰۰ میلیارد ریال تسهیلات به بنگاههای کوچک توسط بانک آینده

اعطای ۵۰۰۰ میلیارد ریال تسهیلات به بنگاههای کوچک توسط بانک آینده

تاپ خبر۲۴: با توجه به نقش به سزایی که بنگاه های کوچک و متوسط (SME) در اشتغالزایی و ظرفیت‌سازی تولیدی، هم‌چنین بهبود تولید و درآمد ملی در کشور دارند؛ بانک آینده، در سال «اقتصاد مقاومتی؛ تولید- اشتغال»، نسبت به تأمین مالی و تقویت اقتصادی بنگاه‌های کوچک و متوسط، اهتمام نموده است.

این بانک، در راستای سیاست های اقتصاد مقاومتی، ضمن تبیین و ابلاغ برنامه ها و دستورالعمل تأمین مالی بنگاه های کوچک و متوسط به کلیه شعب خود؛ علاوه بر پرداخت تسهیلات به متقاضیانی که از طریق تارگاه وزارت صنعت، معدن و تجارت (کارگروه تسهیل و رفع موانع تولید استانی) معرفی شده-اند؛ با بازاریابی مستقیم، مشتریان واجد شرایط برای راه¬اندازی و توسعه بنگاه¬های کوچک و متوسط را برابر ضوابط اعلام شده از سوی بانک مرکزی ج.ا.ایران، شناسایی و همراهی کرده است.

حاصل این اقدام؛ در هفت ماهه اول سال جاری، تخصیص بهینه تسهیلات، به یکصد و بیست (۱۲۰) بنگاه کوچک و متوسط، بالغ بر مبلغ ۵،۰۰۰ (پنج هزار) میلیارد ریال با نرخ سود مصوب شورای محترم پول و اعتبار بوده است. بنگاه هایی که از بانک آینده تسهیلات دریافت نموده اند؛ در ۱۶ استان کشور، شامل استان‌های: آذربایجان شرقی، اصفهان، البرز، چهارمحال و بختیاری، خراسان رضوی، خوزستان، سمنان، فارس، تهران، قزوین،کرمانشاه، گلستان، گیلان، مازندران، مرکزی و یزد، مشغول به فعالیت هستند.
پیامد مستقیم تأمین مالی این بنگاه ها، افزایش یا تثبیت اشتغال واحدهای مشمول، فعال نمودن واحدهای غیر فعال، تکمیل و راه اندازی طرح ای نیم تمام تولیدی با پیشرفت فیزیکی بیش از ۶۰ درصد، بوده است.

نوشته شده توسط سايت خبري تحليلي تاپ خبر 24 در شنبه, ۱۸ آذر ۱۳۹۶ ساعت ۷:۱۳ ب.ظ

دیدگاه