یکشنبه, ۲۹ اردیبهشت ۱۳۹۸

تأمین مالی شرکت کرمان موتور از سوی بانک آینده

تأمین مالی شرکت کرمان موتور از سوی بانک آینده

تاپ خبر۲۴ : در راستای حمایت از افزایش اشتغال و تولید داخلی، بانک آینده اقدام به تأمین مالی شرکت کرمان موتور کرد.

به گزارش تاپ خبر۲۴ ، بانک آینده، در راستای ارزش آفرینی هر چه بیشتر برای مردم و مشتریان، اقدام به ایجاد واحد بانکداری سرمایه‎گذاری در ساختار سازمانی خود کرده است. از اهداف این واحد، ایجاد پیوند مؤثر بین بازارهای پول و سرمایه است. بنابراین در چارچوب مأموریت مذکور، به ویژه در سال “اقتصاد مقاومتی؛ تولید-اشتغال”، تامین سرمایه درگردش مورد نیاز برای شرکت کرمان موتور (سهامی خاص)، به منظور افزایش توان تولیدی آن شرکت در دستور کار قرار گرفت. 

به همین منظور، درخواست تأمین مالی مزبور در قالب صکوک مرابحه ۲ ساله با نرخ ۱۷ درصد در سال و پرداخت سود در مقاطع زمانی ۳ ماهه، به مبلغ ۱۰۰۰ (یک‎هزار) میلیارد ریال در نماد معاملاتی “کرمان ۹۸ ” انجام شده و از روز یکشنبه مورخ ۱۲/۰۹/۱۳۹۶، عرضه آن در فرابورس آغاز شد. 

ضمناً، در چارچوب تامین مالی لازم برای اتمام طرح های نیمه تمام و سرمایه درگردش شرکت های کوچک و متوسط، اولین مرحله عرضه گواهی سپرده سرمایه گذاری یکساله عام سال ۱۳۹۶ بانک آینده به مبلغ ۱۰،۰۰۰ (ده‎‏هزار) میلیارد ریال، از روز دوشنبه مورخ ۱۳/۹/۱۳۹۶ به مدت ۵ روز کاری در کلیه شعب بانک با نرخ ۱۶ درصد و پرداخت سود به صورت ماهانه آغاز شده و هم‎زمان پس از اخذ مجوزهای لازم از فرابورس، معاملات ثانویه آن انجام خواهد گرفت.

بانک آینده، امیدوار است؛ با هماهنگی بیشتر بین این دو بازار بتواند؛ نقش مؤثرتری در تامین مالی نوین، ایجاد اشتغال و سرمایه‌گذاری های تولیدی در کشور داشته باشد.

نوشته شده توسط سايت خبري تحليلي تاپ خبر 24 در جمعه, ۱۷ آذر ۱۳۹۶ ساعت ۱۰:۲۰ ق.ظ

دیدگاه