تاپ خبر۲۴:فخرالدین دانش آشتیانی، وزیر آموزش و پرورش، در گفت و گویی با روزنامه قانون، انگشت نهادن بر روی وام بانک سرمایه را موضوعی تبلیغاتی خوانده و بر اساس آمارهای بانک مرکزی، بانک سرمایه را در رده یازدهم بانک هایی دانست که در زمینه اعطای تسهیلات با مشکلاتی مواجه اند. به گزارش تاپ خبر۲۴ از […]

تاپ خبر۲۴:فخرالدین دانش آشتیانی، وزیر آموزش و پرورش، در گفت و گویی با روزنامه قانون، انگشت نهادن بر روی وام بانک سرمایه را موضوعی تبلیغاتی خوانده

و بر اساس آمارهای بانک مرکزی، بانک سرمایه را در رده یازدهم بانک هایی دانست که در زمینه اعطای تسهیلات با مشکلاتی مواجه اند.

به گزارش تاپ خبر۲۴ از بانک سرمایه، فخرالدین دانش آشتیانی، وزیر آموزش و پرورش، در این گفت و گو که در روز جاری مورخ ۱۱ اسفندماه در روزنامه قانون درج گردیده، از عدم شفافیت در اطلاع رسانی گلایه کرده و عنوان نمود: «مثلاً من مصاحبه می کنم و می گویم بانک سرمایه وام داده است و ما در آن جا نتوانستیم وام ها را پس بگیریم و برخی از دوستان می نویسند آقای وزیر هم گفتند اختلاس در صندوق! صندوق کجا؟ بانک کجا؟»

وزیر آموزش و پرورش در ادامه سخنان خود، ضمن اشاره به وام بدون تضمین به عنوان یکی از مشکلات کل شبکه بانکی بیان داشت: «مسأله اصلی که روی آن تبلیغات شده وامی است که بانک سرمایه داده است. نه تنها بانک سرمایه که بسیاری دیگر از بانک ها وام بدون تضمین داشته اند. در سطح کشور حدود ۱۱۰ هزار میلیارد تومان وام توسط بانک های مختلف داده شده و اتفاقاً من از بانک مرکزی وقتی آمار گرفتم متوجه شدم بانک سرمایه در این وام رتبه یازدهم را دارد؛ یعنی خیلی از بانک های دیگر با همین شکل و رویه، بالاتر از این بانک هستند».

شایان ذکر است اعطای تسهیلاتی بدون تضامین کافی در بانک سرمایه حاصل برخی تصمیمات اشتباه و نسنجیده از مدیران ارشد وقت بانک بوده است که با پیگیری مجدانه مدیر عامل و اعضای هیأت مدیره این بانک، موضوع وصول این مطالبات در صدر برنامه های عملیاتی بانک قرار گرفته است.