تاپ خبر۲۴: جشنواره قرآنی کودک و نوجوان با مشارکت بانک پارسیان ، اداره امور قرآنی تبلیغات اسلامی و معاونت قرآن و عترت اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان ایلام با هدف شناسایی و هدایت استعدادهای قرآنی کودکان و نوجوانان این استان برگزار شد. بنا به این گزارش ، از آنجایی که یکی از مهم […]

تاپ خبر۲۴: جشنواره قرآنی کودک و نوجوان با مشارکت بانک پارسیان ، اداره امور قرآنی تبلیغات اسلامی و معاونت قرآن و عترت اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان ایلام با هدف شناسایی و هدایت استعدادهای قرآنی کودکان و نوجوانان این استان برگزار شد.

بنا به این گزارش ، از آنجایی که یکی از مهم ترین وظایف والدین آموزش قرآن به فرزندان است که این مهم یا توسط والدین و یا توسط آموزش کلاس ها صورت می گیرد لذا به منظور شناسایی و هدایت استعدادهای فرزندان، بانک پارسیان درتاریخ ۱۵ تا۱۸ بهمن سال جاری دراستان ایلام با مشارکت نهادهای ذی ربط این استان نسبت به برگزاری این جشنواره اقدام کرد.
این گزارش می افزاید: شرکت کنندگان این جشنواره را کودکان و نوجوانان بین سنین ۵ تا ۱۵ سال تشکیل می دادند و برگزاری این جشنواره به این صورت است که ابتدا شرکت کنندگان درهر مقطع تحصیلی و درقالب یک گروه جداگانه با هم به رقابت پرداخته سپس افراد منتخب دراین مرحله به مرحله بعدی که همان مرحله استانی است راه پیدا کردند.
لازم به ذکر است که دراین جشنواره بیش از ۵۲۰ نفر از کودکان و نوجوانان از ده شهرستان تابعه به همراه ۴۰ نفر از اساتید و داوران قرآنی شرکت کردند که درنهایت پس از رقابت با یکدیگر ۸۵ نفر از ممتازین شهرستانی انتخاب شده و به مرحله استانی راه پیدا کردند .
گفتنی است؛ ۱۸ بهمن ماه سال ۹۶ صحنه رقابت قرآنی کودکان و نوجوانان ایلامی بود که با قضاوت داوران استانی به مرحله نهایی رسیدند و درپایان با برگزاری مراسم اختتامه که درآن افراد سرشناسی نظیر رییس شعبه ایلام بانک پارسیان ، مدیرکل تبلیغات اسلامی ، نماینده اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی وتعدادی دیگر از مسئولین فعال قرآنی استان ایلام در درمحل سالن اجتماعات اداره کل تبلیغات اسلامی حضور داشتند و درآخر با اهداء لوح تقدیر و جوایزنقدی ازبرگزیدگان این جشنواره تجلیل شد.