تاپ خبر۲۴:علی عسکری در نشست خبری امروز صبح در وزارت اقتصاد با اشاره به آمار و ارقام مربوط به مالیات دهندگان درکشور اعلام کرد، بیش از هفتاد درصد از مالیات دهندگان بخش مشاغل زیر ۵۰۰ هزار تومان در سال مالیات می دهند . رئیس کل سازمان امور مالیاتی در نشست امروز صبح با خبرنگاران که […]

تاپ خبر۲۴:علی عسکری در نشست خبری امروز صبح در وزارت اقتصاد با اشاره به آمار و ارقام مربوط به مالیات دهندگان درکشور اعلام کرد، بیش از هفتاد درصد از مالیات دهندگان بخش مشاغل زیر ۵۰۰ هزار تومان در سال مالیات می دهند .
رئیس کل سازمان امور مالیاتی در نشست امروز صبح با خبرنگاران که به مناسبت هفته دولت و در سالن جهاد اقتصادی وزارت امور اقتصادی و دارایی برگزار شد ضمن اعلام این خبر گفت: از بیش از ۱ میلیون ۴۲۵ هزار مودی مالیاتی در بخش مشاغل نزدیک به ۳۸ درصد مالیات پرداخت نمی کنند و بر اساس اظهارنامه های تسلیمی به سازمان امور مالیاتی کشور معاف هستند.
وی در ادامه گفت : همچنین بیش از ۴۹۶ هزار نفر از مودیان نیز مالیاتی کمتر از ۵۰۰ هزار تومان در سال پرداخت می کنند که به این ترتیب می توان گفت در حدود ۷۲ درصد از مودیان بخش مشاغل در کشور یا معاف هستند و یا کمتر از ۵۰۰ هزار توان مالیات می دهند.
رئیس کل سازمان امور مالیاتی کشور در ادامه افزود: تعداد مودیانی که در بخش مشاغل فعالیت می کنند و میزان مالیات پرداختی سالیانه آنها در محدوده سه تا پنج میلیون تومان است نیز ۴۴ هزار و ۶۰۰ نفر است که در حدود ۳٫۱درصد از کل مالیات دهندگان بخش مشاغل را شامل می شود.
عسکری همچنین تعداد مودیان مالیاتی که در محدوده پنج تا ده میلیون تومان مالیات پرداخت می کنند را ۳۱هزار و هفتصد نفر اعلام کرد و افزود: این طبقه از مودیان نیز ۲٫۲ درصد از کل مودیان مالیاتی بخش مشاغل در کشور را شامل می شوند.
وی در پاسخ به پرسش یکی از خبرنگاران در خصوص گلایه های اصناف در زمینه مسایل مالیاتی گفت: خوشبختانه همکاری خوب و متقابلی بین اصتاف و مودیان مالیاتی کشور و سازمان امور مالیاتی بر قرار است و ممکن است برخی گلایه ها با توجه با تغییراتی که در شیوه توافق با اصناف در چند سال اخیر صورت گرفته به وجود آمده باشد .که البته به درصد بسیار کمی از مودیان این بخش مربوط است.