تاپ خبر۲۴:بانک مهر اقتصاد با اخذ مجوزِ ثبت سهام نزد سازمان بورس و اوراق بهادار آماده واگذاری ۵۱ درصد از سهام خود می باشد. به گزارش تاپ خبر۲۴ به نقل از روابط عمومی بانک مهر اقتصاد، هادی بهنود – معاون طرح و توسعه بانک – با تشریح مراحل طی شده در فرآیند اخذ مجوز نهایی […]

تاپ خبر۲۴:بانک مهر اقتصاد با اخذ مجوزِ ثبت سهام نزد سازمان بورس و اوراق بهادار آماده واگذاری ۵۱ درصد از سهام خود می باشد.

به گزارش تاپ خبر۲۴ به نقل از روابط عمومی بانک مهر اقتصاد، هادی بهنود – معاون طرح و توسعه بانک – با تشریح مراحل طی شده در فرآیند اخذ مجوز نهایی از بانک مرکزی، گفت: پس از تصویب اساسنامه جدید بانک مهر اقتصاد در شورای پول و اعتبار و ثبت بانک نزد سازمان بورس و اوراق بهادار، تمامی مراحل قانونی برای واگذاری سهام به اتمام رسیده و ۵۱ درصد از سهام این بانک به زودی در فرابورس واگذار خواهد شد.

بهنود از موافقت بانک مرکزی برای افزایش سرمایه بانک از ۲ هزار میلیارد ریال به ۱۲ هزار میلیارد ریال خبر داد و افزود: چهارم اسفند ماه سال جاری این بانک به عنوان شرکت سهامی عام با سرمایه ۱۲ هزار میلیارد ریال نزد اداره ثبت شرکت‌ها به ثبت رسید.

معاون طرح و توسعه بانک، خاطر نشان کرد: سهامی که در فرابورس واگذار خواهد شد، به ارزش ذاتی نزدیک است و به عبارت دیگر سهام بانک مهر اقتصاد با قیمت پایه واگذار می شود.

بهنود افزود: برای واگذاری سهام هماهنگی لازم با سازمان های ذیربط از جمله بانک مرکزی و بورس انجام شده است و طبق مصوبه شورای پول و اعتبار، کسانی می‌توانند سهام بانک را خریداری کنند که از صاحبان فعلی سهام نباشند.

معاون طرح و توسعه بانک مهر اقتصاد در خصوص اتصال به شبکه شتاب نیز اظهار داشت: این بانک تقاضای خود را برای اتصال به شبکه شتاب ارائه نموده و زیرساخت‌های لازم برای این کار فراهم شده و هر زمان که بانک مرکزی مجوز لازم را ارائه نماید، اتصال به شتاب در کوتاه ترین زمان ممکن عملیاتی خواهد شد.

بهنود در پایان ابراز امیدواری کرد با پیوستن بانک مهر اقتصاد به نظام بانکی کشور و گسترش خدمات پولی و بانکی، این بنگاه اقتصادی بتواند بیش از گذشته در خدمت رسانی به هموطنان گرامی و کمک به اقتصاد کشور نقش آفرین باشد.