تاپ خبر۲۴:مدیرکل روابط عمومی بانک مسکن اعلام کرد: ۲۵ درصد از ثبت نام کننده های وام خرید مسکن در صندوق پس انداز مسکن یکم، ساکن شهر تهران هستند و حدود نیمی دیگر از افرادی که طی ۴۲ روز گذشته از شروع به کار این صندوق، اقدام به افتتاح حساب کرده اند، جزو متقاضیان شهرهای بالای […]

تاپ خبر۲۴:مدیرکل روابط عمومی بانک مسکن اعلام کرد: ۲۵ درصد از ثبت نام کننده های وام خرید مسکن در صندوق پس انداز مسکن یکم، ساکن شهر تهران هستند و حدود نیمی دیگر از افرادی که طی ۴۲ روز گذشته از شروع به کار این صندوق، اقدام به افتتاح حساب کرده اند، جزو متقاضیان شهرهای بالای ۲۰۰ هزار نفر جمعیت محسوب می شوند.
به گزارش تاپ خبر۲۴ به نقل از روابط عمومی بانک مسکن، مسعود ایزدی با تشریح آخرین آمار مربوط به سپرده گذاری و افتتاح حساب صندوق پس انداز مسکن یکم، گفت: این صندوق با هدف پرداخت تسهیلات خرید مسکن به متقاضیان حایز شرایط خانه اولی، در تاریخ سه شنبه ۱۹ خرداد ماه سال جاری در کلیه شعب بانک مسکن رسماً تاسیس شد و از آن زمان تاکنون یعنی طی ۴۲ روز اخیر، در مجموع نزدیک به ۸ هزار نفر در این صندوق افتتاح حساب انجام دادند.
ایزدی تعداد دقیق سپرده گذاران صندوق پس انداز مسکن یکم را تا پایان وقت اداری ۲۹ تیر رقمی معادل ۷ هزار و ۹۳۷ نفر اعلام کرد که در مجموع مبلغی معادل ۱۴۰ میلیارد و ۷۰۰ میلیون تومان از محل سپرده گذاری ها در صندوق جمع آوری شده است.
از این تعداد، یک هزار و ۸۹۳ نفر ساکن شهرهای زیر ۲۰۰ هزار نفر جمعیت، ۴ هزار و ۸۹ نفر ساکن شهرهای بالای ۲۰۰ هزار نفر جمعیت و یک هزار و ۹۵۵ نفر نیز ساکن شهر تهران هستند که نسبت تقاضا برای وام خرید مسکن در مناطق مختلف شهری را نشان می دهد.
روند ثبت نام متقاضیان تسهیلات ۸۰، ۶۰ و ۴۰ میلیون تومانی خرید مسکن در صندوق پس انداز مسکن یکم بیانگر آن است که در هر روز کاری به طور متوسط ۲۳۳ نفر در این صندوق افتتاح حساب انجام می دهند.
مدیرکل روابط عمومی بانک مسکن در ادامه تصریح کرد: ضوابط ثبت نام متقاضیان در حساب صندوق پس انداز مسکن یکم نسبت به آنچه در روز اول توسط بانک مرکزی و بانک مسکن اعلام شد، هیچ تغییری نکرده است و کماکان همه افراد متقاضی شامل متاهل ها و مجردها می توانند افتتاح حساب انجام دهند اما در زمان سررسید سپرده گذاری و موعد پرداخت وام، فرد سپرده گذار حتماً باید ازدواج کرده باشد و در عین حال فاقد سابقه اخذ تسهیلات و یارانه در بخش مسکن باشد. در ضمن، این تسهیلات فقط به آپارتمان هایی که حداکثر ۷ سال از تاریخ صدور پروانه ساختمانی آنها گذشته باشد، تعلق می گیرد.
ایزدی اخبار برخی رسانه ها طی روزهای اخیر مبنی بر اینکه «ضوابط پرداخت تسهیلات خرید مسکن خانه اولی تغییر پیدا کرده است» را تکذیب واعلام کرد:امکان پرداخت تسهیلات هم برای خرید خانه و هم برای ساخت خانه وجود دارد.