تاپ خبر۲۴ : ۲۰ تن از روسای شعب بانک سپه جزو بهترین های نظام بانکی قرارگرفتند. دهمین گردهمایی روسای موفق شعب بانکهای کشور باعنوان «نقش روسای شعب در مدیریت ریسک اعتباری» با حضور همتی رئیس کل بانک مرکزی، فرشاد حیدری رئیس موسسه عالی آموزش بانکداری ایران، فرحی عضو هیئت مدیره بانک سپه، مدیران و رؤسای […]

تاپ خبر۲۴ : ۲۰ تن از روسای شعب بانک سپه جزو بهترین های نظام بانکی قرارگرفتند. دهمین گردهمایی روسای موفق شعب بانکهای کشور باعنوان «نقش روسای شعب در مدیریت ریسک اعتباری» با حضور همتی رئیس کل بانک مرکزی، فرشاد حیدری رئیس موسسه عالی آموزش بانکداری ایران، فرحی عضو هیئت مدیره بانک سپه، مدیران و رؤسای ادارات و ۲۰ نفر از رؤسای موفق شعب بانک سپه در بانک مرکزی برگزار شد.

* همتی: نقش مهم روسای شعب بانکها در کنترل و کاهش ریسک اعتباری بانکها
براساس این گزارش در ابتدای این مراسم همتی رئیس کل بانک مرکزی در مراسم تقدیر از روسای شعب نظام بانکی با اشاره به اینکه در حال حاضر بیش از ۷۵ درصد ریسک بانکها ناشی از ریسک اعتباری است تاکید کرد: شناسایی عوامل موثر بر ریسک اعتباری بانک ها مهم است و روسای شعب نقش مهمی در کنترل و کاهش آن دارند. روسای شعب با نقش آفرینی مناسب می توانند ریسک اعتباری را کاهش و ثبات و سلامت بانک را موجب شوند.
وی افزود: روسای شعب باید مشتریان را درسه حوزه مهم اطلاعات هویتی، اطلاعات اقتصادی و اطلاعات ذی نفع شناسایی کامل بکنند. شعب بانک ها باید بدانند نقل و انتقال پول برای چه هدفی است.
همتی در بخش دیگری از سخنان خود از تصمیم بانک مرکزی برای جلوگیری از پولشویی و سفته بازی خبرداد و افزود: بانک مرکزی مصمم است جلوی گردش بی حساب و کتاب ریال در سیستم بانکی که با هدف پول شویی و عملیات سفته بازانه انجام شود را بگیرد.
رئیس کل بانک مرکزی ضمن اینکه از روسای شعب بانکها خواست در اعتبارسنجی و توانایی بازپرداخت مشتریان بانکی دقت نمایند برضرورت نظارت بعد از اعطای تسهیلات جهت اطمینان از مصرف آن در محل و موضوع تعیین شده تاکید کرد.
دکتر همتی توجه به جریان نقدی کسب و کار مشتری در هنگام اعطای تسهیلات را مهم دانست و گفت: نباید به بهانه داشتن وثیقه، اعتبار سنجی مناسب انجام نگیرد. مهم بررسی مدل کسب و کار و جریان درآمدی و نقدی بنگاه در هنگام اخذ تسهیلات است.
رئیس شورای پول و اعتبار اعلام کرد: امهال تسهیلات معوق بانکی از اول سال ۹۹ بر اساس دستور العمل جدید که به تصویب شورای پول و اعتبار رسیده است خواهد بود. این دستورالعمل به تایید شورای فقهی بانک مرکزی هم رسیده است و بعد از تصویب قانون عملیات بانکی بدون ربا در دهه ۶۰ ، این بخشنامه با اجرای دقیق تحول مهمی در تحکیم و تقویت بانکداری بدون ربا خواهد بود.
وی افزود: موضوع امهال معوقات بنگاههای تولیدی بسیار مهم است.مشکلات کلان اقتصادی کشور، برخی تولید کنندگان را دچار مشکل کرده است.بانکها بایستی با ستاد تسهیل استانها در جهت کمک به تولیدکنندگان همراهی نمایند و در مواقع اختلاف نظر به موجب قانون، رای خبرگان بانکی هر استان که منصوب رئیس کل بانک مرکزی هستند فصل الخطاب خواهد بود.
از دیگر سخنرانان این جلسه فرشاد حیدری بود که ضمن خیرمقدم به حاضرین و تشریح اهداف این گردهمایی و اشاره به عنوان آن، موفقیت اخیر را به روسای موفق برتر تبریک گفت.
همچنین یکی از اساتید دانشگاهی نیز در چارچوب عنوان گردهمایی، مشکلات موجود در شعب و راهکارهای برون رفت از این مشکلات به بیان سخن پرداخت.

* تجلیل از ۲۰ رئیس شعب موفق بانک سپه
برگزاری مراسم اهدای جوایز و تجلیل از رؤسای موفق شعب بانک های کشور با حضور مدیران ارشد نظام بانکی از دیگر برنامه های این گردهمایی بود.
بنابراین گزارش مراسم اهدای تندیس، لوح تقدیر و جوایز ویژه رؤسای شعب موفق بانک سپه با حضور فرحی عضو هیئت مدیره همراه بود.
در این مراسم فرحی جوایز ویژه سه رئیس شعبه برگزیده بانک سپه را به آقایان ابراهیم حبیب زاده ، رئیس شعبه قره ضیاء الدین آذربایجان غربی، یعقوب مخبریانی رئیس شعبه وقت بلوار جرجان گرگان بندرترکمن (رئیس فعلی شعبه بندرترکمن) و علی محمد زارع بیدکی رئیس وقت شعبه بلوار شهید اندرزگو تهران (رئیس فعلی شعبه ممتاز میرداماد غربی) اهداء کرد .
اسامی سایر رؤسای موفق شعب بانک سپه که فرحی جوایز و لوح تقدیر را به آنها اهدا کرد به شرح ذیل است:
محسن بهشتی، منطقه مرکزی، شعبه شهید رجایی اراک
ایرج شیروانی، منطقه زنجان، شعبه ولیعصر زنجان
محمد تقی اکبری، منطقه همدان، شعبه میدان مطهری اسدآباد
صمد جوانی، منطقه آذربایجان شرقی، شعبه بلوار کارگر اهر
ابوالفضل شیرازی، منطقه اصفهان، شعبه مجتمع فولاد مبارکه اصفهان
هادی اینانلو، منطقه قزوین، شعبه طالقانی آبیک
محمدرضا آذرفر، منطقه لرستان، شعبه الیگودرز
محمد علیزاده، منطقه کهگیلویه و بویراحمد، شعبه دوگنبدان گچساران
محمدامیر صفرزایی، منطقه سیستان و بلوچستان، شعبه هیرمند زاهدان
احسان خلیلی، منطقه فارس، شعبه خنج شیراز
نادر بوستانی، منطقه مازندران، شعبه نشتارود
سید ایوب میرحسینی لفوت، منطقه گیلان، شعبه دکتر معین آستانه اشرفیه
عباسعلی کلانتری ، منطقه یزد، شعبه زارچ یزد
محمدرضا قاسم زاده عطائی، منطقه سمنان، شعبه خاتم الانبیاء شاهرود
جعفر افشار مقدم، منطقه غرب تهران، شعبه صنعتی
محسن محسنی، منطقه شرق تهران، بهشتی شرقی
سعید کریمی، منطقه جنوب تهران ، شعبه شهرک صنعتی خاوران