تاپ خبر۲۴: مدیرعامل سازمان تامین اجتماعی گفت: ۱۱درصد لوایح و طرح های مطرح شده در مجلس شورای اسلامی مربوط به سازمان تامین اجتماعی است. به گزارش تاپ خبر۲۴ به نقل از اداره کل روابط عمومی سازمان تامین اجتماعی، دکتر سید تقی نوربخش در نشست با معاونان و مدیران پارلمانی وزارت تعاون، کار ورفاه و اجتماعی […]

تاپ خبر۲۴: مدیرعامل سازمان تامین اجتماعی گفت: ۱۱درصد لوایح و طرح های مطرح شده در مجلس شورای اسلامی مربوط به سازمان تامین اجتماعی است.

به گزارش تاپ خبر۲۴ به نقل از اداره کل روابط عمومی سازمان تامین اجتماعی، دکتر سید تقی نوربخش در نشست با معاونان و مدیران پارلمانی وزارت تعاون، کار ورفاه و اجتماعی و دستگاههای زیر مجموعه آن در ستاد مرکزی این سازمان با اشاره به جایگاه خطیر حوزه پارلمانی در دستگاهها گفت: این بخش در سازمان تامین اجتماعی که دارای ماموریت های کلان اجتماعی و اقتصادی در کشور است، نقش برجسته ای دارد.
وی تصریح کرد: ۵۰درصد طرح های مطرح شده در مجلس شورای اسلامی متعلق به وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی است که این اهمیت بخش پارلمانی این وزارتخانه و دستگاههای مشمول آن را نشان می دهد.
دکتر نوربخش با بیان اینکه مردم از دولت و مجلس خواسته هایی دارند، خاطر نشان کرد: غالب مطالبات مردم از این نهادها، در وزارت تعاون، کار ورفاه اجتماعی و سازمان های زیر مجموعه تجمیع شده است.
وی با اشاره به اینکه در مقطع حساس طرح بودجه سال آینده و برنامه ششم توسعه کشور در مجلس هستیم، گفت: دورنمای ۵ساله وزارت تعاون، کار ورفاه اجتماعی در این مقطع رقم می خورد .
مدیرعامل سازمان تامین اجتماعی گفت: در این شرایط، نیازمند همبستگی و هم افزایی حوزه پارلمانی میان وزارت تعاون، کار ورفاه اجتماعی، سازمان تامین اجتماعی ودیگر دستگاههای زیر مجموعه هستیم تا در خصوص موضوعات مربوطه دیدگاه واحدی اعلام شود.
دکتر نوربخش با بیان اینکه فعالیت حوزه پارلمانی منبعث از کار کارشناسی است، گفت: باید ساختاری فراهم شود همگرایی در کار کارشناسی مورد توجه قرار گیرد و پس ازاجماع و اتفاق نظر، موضوع در کمیسیون های مجلس عنوان شود.
وی با اشاره به انتخابات دهم مجلس شورای اسلامی و تاکید بر حضور پرشور مردم در این عرصه اظهار داشت: موضع سازمان تامین اجتماعی در عرصه انتخابات بی طرفی و پرچم سفید است.
دکتر نوربخش با بیان اینکه سازمان تامین اجتماعی، محور فعالیت ها را براساس چارچوب های نظام، قانون و اخلاق قرار داده است، گفت: این مهم مورد توجه و تاکید جدی وزیر محترم تعاون، کار ورفاه اجتماعی است.
وی با بیان اینکه تامین اجتماعی به عنوان یک سازمان مهم خدمتگزار، امنیت خاطر را برای جامعه ایجاد می کند، تصریح کرد: این سازمان قانونمداری را محور حرکت قرار داده است و از این حیث می تواند الگویی برای سازمان های دیگر شود.
دکتر نوربخش سازمان تامین اجتماعی را مرتبط با کل جامعه و تاثیر گذار در عرصه های اجتماعی و اقتصادی کشور ارزیابی کرد و افزود: برای اتصال چنین پتانسیل هایی با مرجع قانونگذاری کشور نیازمند برنامه ریزی منسجم هستیم .
مدیرعامل سازمان تامین اجتماعی خاطر نشان کرد: تعامل وزارت تعاون، کار ورفاه اجتماعی و سازمان تامین اجتماعی با نمایندگان مجلس شورای اسلامی بر اساس قانون است.