تاپ خبر۲۴: هزار فقره اعتبارات اسنادی بلافاصله پس از اعلام اجرایی شدن برجام در بانک های کشور گشایش و به بانک های خارجی ابلاغ شد. به گزارش تاپ خبر۲۴ به نقل از روابط‌عمومی بانک مرکزی، ولی‌اله سیف، رییس کل بانک مرکزی، صبح امروز با بیان اینکه «گشایش» اعتبار اسنادی از روند رو به رشدی برخوردار […]

تاپ خبر۲۴: هزار فقره اعتبارات اسنادی بلافاصله پس از اعلام اجرایی شدن برجام در بانک های کشور گشایش و به بانک های خارجی ابلاغ شد.

به گزارش تاپ خبر۲۴ به نقل از روابط‌عمومی بانک مرکزی، ولی‌اله سیف، رییس کل بانک مرکزی، صبح امروز با بیان اینکه «گشایش» اعتبار اسنادی از روند رو به رشدی برخوردار شده است گفت: آمار اعلامی ریاست محترم جمهوری در ارتباط با «گشایش» یک هزار اعتبار اسنادی از منظر عملیاتی‌ مورد تایید بانک مرکزی و صحیح است؛ بانک‌های کشور بیش از هزار پرونده را دریافت و گشایش کردند و با برقراری ارتباط با بانک‌های کارگزار خارج از کشور ، فرآیند اجرایی شدن اعتبار اسنادی عملیاتی شد.
سیف با بیان اینکه پرونده های این اعتبارات اسنادی در روز یکشنبه گشایش و بخش عمده ای از آن تا به حال ابلاغ شده و بقیه در شرف ابلاغ به کارگزاران ذیربط در کشورهای مختلف است افزود: بانک مسقط یکی از این کارگزارهاست و روز یکشنبه، روز کاری آنها محسوب می‌شود.