تاپ خبر۲۴:کمیته بانکی برنامه جامع اقدام مشترک (برجام) بر اساس احکام صادره توسط رییس کل بانک مرکزی تشکیل و شروع به کار کرد. به گزارش تاپ خبر۲۴ به نقل از روابط عمومی بانک مرکزی‌؛ وظایف این کمیته تبیین و تشریح ابهامات احتمالی و مشکلات اجرایی برجام در حوزه بانکی برای طرح در کمیسیون مشترک توسط […]

تاپ خبر۲۴:کمیته بانکی برنامه جامع اقدام مشترک (برجام) بر اساس احکام صادره توسط رییس کل بانک مرکزی تشکیل و شروع به کار کرد.

به گزارش تاپ خبر۲۴ به نقل از روابط عمومی بانک مرکزی‌؛ وظایف این کمیته تبیین و تشریح ابهامات احتمالی و مشکلات اجرایی برجام در حوزه بانکی برای طرح در کمیسیون مشترک توسط دولت ، تهیه دستورالعمل های لازم برای اجرای برجام در شبکه بانکی ،پاسخگویی به ابهامات شبکه بانکی در خصوص برجام و چگونگی اجرایی کردن مفاد آن می باشد.
شایان ذکر است از زمان اعلام توافق برجام تا کنون در ۶ جلسه کمیته تصمیماتی همچون آموزش برجام برای شبکه بانکی و رفع ابهامات در این زمینه ؛ برگزاری یک دوره آموزشی برای مدیران مسؤل در بانک ها و بانک مرکزی اتخاذ شده است.
غلامعلی کامیاب معاون ارزی بانک مرکزی رییس و دکتر حمید قنبری مسئول امور پیگیری مسائل و پاسخگویی به سوالات و ابهامات در کمیته مذکور است.