تاپ خبر۲۴: اهدای عنوان GM INNOVATOR OF THE YEAR از سوی شرکت اتومبیل‌سازی پیشرو General Motors به ال‌جی الکترونیکس به خاطر تکنولوژی‌های نوآورانه‌ای همچون راهکار کاکپیت دیجیتال P-OLED (DCS) اتومبیل Cadillac در بیست و هشتمین دوره مراسم جایزه سالانه تأمین‌کننده سال General Motors طی هفته گذشته، شرکت ال‌جی الکترونیکس موفق به کسب جایزه نوآوری جنرال […]

تاپ خبر۲۴: اهدای عنوان GM INNOVATOR OF THE YEAR از سوی شرکت اتومبیل‌سازی پیشرو General Motors به ال‌جی الکترونیکس به خاطر تکنولوژی‌های نوآورانه‌ای همچون راهکار کاکپیت دیجیتال P-OLED (DCS) اتومبیل Cadillac

در بیست و هشتمین دوره مراسم جایزه سالانه تأمین‌کننده سال General Motors طی هفته گذشته، شرکت ال‌جی الکترونیکس موفق به کسب جایزه نوآوری جنرال موتورز گردید. مراسم اعلام برندگان جوایز از سوی این رهبر صنعت اتومبیل برای اولین بار به‌صورت مجازی برگزار شد. از میان تمام ابتکارات و ابداعات ارائه‌شده، شرکت ال‌جی (به‌صورت مشترک با LG Display) به خاطر توسعه تکنولوژی انقلابی راهکار کاکپیت دیجیتال P-OLED برای اتومبیل Cadillac Escalade سری ۲۰۲۱ موفق به کسب عنوان نوآور سال گردید.

امسال بیش از ۱۰۰ شرکت از ۱۵ کشور دنیا به‌عنوان تأمین‌کنندگان برتر GM انتخاب‌شده و در این میان تنها ۵ شرکت موفق به دریافت جایزه معتبر نوآوری و ابتکارات شدند. ال‌جی الکترونیکس وLG Display برای ارائه تکنولوژی اتومبیل فوق‌پیشرفته و لوازم وسیله نقلیه که باعث گسترش قابلیت‌های اتومبیل و تجربه رانندگی می‌شود، مورد تحسین قرار گرفتند. این دومین باری است که ال‌جی الکترونیکس موفق به کسب عنوان نوآور سال و قرار گرفتن در لیست برترین شرکای ارزشمند GM می‌گردد. در سال ۲۰۱۶ هم LG Chem برای تأمین تکنولوژی‌ها و قطعات هم‌راستا با تلاش‌های GM جهت تولید ماشین الکتریکی، موفق به کسب این عنوان شد.

تکنولوژی داشبورد P-OLED مورداستفاده در ۲۰۲۱ Cadillac Escalade نه‌تنها یکی از اجزاء محوری و چشمگیر درون این SUV برجسته به شمار می‌رود، بلکه اولین بار است که راهکار داشبورد دیجیتال پیشرفته ال‌جی درون یک خودرو تجاری مورداستفاده قرار می‌گیرد. این نمایشگر ۳۸ اینچی متشکل از ۳ پنل مجزای نمایشگر P-OLED است که بزرگ‌ترین آن‌ها ۱۶.۹ اینچ قطر دارد. این سه نمایشگر منحنی، پنل کیلومترشماری (IPC) را شکل می‌دهند که اطلاعات اولیه مربوط به ماشین را نمایش داده و یک کنسول مرکزی یکپارچه برای ارائه خدمات اطلاع‌رسانی-سرگرمی همچون صدا و تصویر و اطلاعات ناوبری فراهم می‌آورد. سیستم نمایشگر یکپارچه آینده‌نگرانه ال‌جی، زاویه دید وسیع و طراحی منعطف بی‌نظیری را ممکن می‌سازد و باعث بهبود چشمگیر رابط کاربری انسان-ماشین می‌گردد.

از سال ۲۰۱۵ ال‌جی الکترونیکس همکاری‌های نزدیکی را با GM در بخش‌های گوناگون رقم‌زده و اکنون ۱۱ قطعه مهم اتومبیل (ازجمله سیستم‌های اطلاع‌رسانی-سرگرمی، پنل‌های کیلومتر شمار و قطعات مرتبط با رانندگی) را برای ماشین‌ الکتریکی پیشرو GM، بانام Chevrolet Bolt EV فراهم می‌آورد.

Kim Jin-yong رئیس شرکت راهکارهای قطعات اتومبیل ال‌جی می‌گوید: «ما مفتخریم که موفق به کسب این عنوان از سوی یکی از رهبران صنعتی همچون جنرال موتورز گردیده‌ایم. ال‌جی سرسختانه تلاش می‌کند تا نیازهای مشتریانش را شناسایی کرده و شریک بهتری بر ای‌شان باشد که همراه با آن‌ها رشد خواهد کرد. GM و LG دیدگاه مشترک تبدیل کابین اتومبیل به یک اثر هنری را دنبال می‌کنند که احساس راحتی حضور در خانه را برای رانندگان فراهم آورد.»