تاپ خبر۲۴: رئیس سازمان بورس و اوراق بهادار در نشست خبری که به مناسبت سی و ششمین سالگرد پیروزی انقلاب اسلامی برگزار شد از تشکیل کمیته ثبات بازار در این سازمان خبر داد. به گزارش تاپ خبر۲۴ به نقل از شبکه اخبار اقتصادی و دارایی (شادا)، محمد فطانت با اعلام این خبر گفت: در یکسال […]

تاپ خبر۲۴: رئیس سازمان بورس و اوراق بهادار در نشست خبری که به مناسبت سی و ششمین سالگرد پیروزی انقلاب اسلامی برگزار شد از تشکیل کمیته ثبات بازار در این سازمان خبر داد.

به گزارش تاپ خبر۲۴ به نقل از شبکه اخبار اقتصادی و دارایی (شادا)، محمد فطانت با اعلام این خبر گفت: در یکسال گذشته یک فضای روانی و نگرانی به دلیل تشدید کاهش هایی در قیمت نفت، سنگ آهن و نرخ بهره پیش آمد ایجاد شد.
وی افزود: سازمان بورس در اولین اقدام برای فایق آمدن بر این فضای روانی، کمیته ای را برای تثبیت و برقرای آرامش در فضای بازار ایجاد کرد.
فطانت در عین حال خاطرنشان کرد: مصوبات کمیته ثبات از طریق معاون اول رئیس جمهور در هیات دولت مطرح و به تصویب رسید.
رییس سازمان بورس و اوراق بهادار نقش گروههای مرجع را در ایجاد ثبات روانی و فکری و سلب نگرانی از بازار مهم دانست.
وی با بیان اینکه مصوبات کمیته ثبات ریسک های سیستماتیک بازار را تا حدی تعدیل کرد، افزود: متناسب با استراتژی هر فرد و سهامدار، امکان تشکیل پرتفوی در این بازار وجود دارد.
فطانت با اشاره به برنامه ریزی های انجام شده در حوزه ابزار سازی، فروش اختیاری، اوراق مشارکت و صکوک با نرخ شناور، معاملات آنلاین بورس کالا و سیستم آنلاین کدال را به عنوان برخی از ابزارهای جدید طراحی شده در سازمان بورس برشمرد.
وی همچنین از تعامل خوب این سازمان با شورای مجمع تشخیص مصلحت نظام در خصوص سیاستگذاری تدوین برنامه ششم توسعه خبر داد و گفت: به دنبال استفاده از احکام برنامه ششم برای تقویت بازار سرمایه بصورت ویژه هستیم.
رئیس سازمان بورس و اوراق بهادار در بخش دیگری از سخنان خود با اشاره به فرهنگ سازی و ارتباط با مخاطبین گفت: در این راستا، استدیوی اختصاصی رادیو تلویزیونی در شرکت اطلاع رسانی ایجاد کردیم که طی روزهای آینده به بهره برداری خواهد رسید.
وی ابراز امیدواری کرد این امر مقدمه ایجاد کانال اختصاصی بورس در آینده نزدیک باشد.