تاپ خبر۲۴: امسال کامپیوترهای کوچک متنوعی از سوی شرکت ایسوس، یکی از برندهای بزرگ و نام آشنا در حوزه سخت افزارهای دیجیتال معرفی شد؛ اخیرا نیز این برند تایوانی سری PN41 از مینی پی سی های خود را رسما معرفی کرده است. مینی پی سی های جدید ایسوس با بهره گیری از سخت افزاری بروز […]

تاپ خبر۲۴: امسال کامپیوترهای کوچک متنوعی از سوی شرکت ایسوس، یکی از برندهای بزرگ و نام آشنا در حوزه سخت افزارهای دیجیتال معرفی شد؛ اخیرا نیز این برند تایوانی سری PN41 از مینی پی سی های خود را رسما معرفی کرده است.

مینی پی سی های جدید ایسوس با بهره گیری از سخت افزاری بروز و قدرتمند می توانند در ابعادی بسیار کوچک، کارایی و قدرت قابل توجهی را در اختیار مصرف کنندگان قراردهند. این سری از کامپیوترهای کوچک می تواند برای مصارف خانگی و همچنین تجاری بسیار قابل قبول و مناسب باشد. برای افرادی که به دنبال چنین ترکیبی با بودجه ای محدود هستند، این سری با پردازند های نسل یازدهمی تحت مدل‌های Intel Pentium و Intel Celeron عرضه می شوند. علاوه بر این، به لطف تراشه های کنترل کننده تعبیه شده در پردازنده های جدید این مینی پی سی‌ها، حافظه های اصلی رم DDR4 به کار گرفته شده در این سری با فرکانس ۲۹۳۳ مگاهرتز در دسترس هستند.

مینی پی سی‌های سری PN41 ایسوس با پردازنده های نسل یازدهمی Intel همراه هستند که به صورت کلی ۳۲ درصد کارایی و قدرتی بیشتر نسبت به نسل قبلی خود دارند. همچنین، تراشه گرافیکی مجتمع این سری (Intel UHD) تا ۱۲۰ درصد قدرت و کارایی بیشتری را در تست ۳D Mark Fire Strike توانستند ثبت کنند. به صورت کلی و با توجه به دیگر مصارف نیز می توان گفت این مینی پی سی ها قدرت ۹۰ درصد بیشتری را برای پردازش های گرافیک محور، نسبت به نسل قبل می توانند داشته باشند.

یکی از ویژگی های این سری حضور درگاه های جدید و متنوع است؛ ایسوس در این سری از اتصالاتی مانند شبکه اترنت ۲٫۵ گیگابیتی با تراشه اینتل به منظور کاهش بار پردازشی شبکه استفاده کرده است. در بخشی دیگر می توان به درگاه های USB اشاره داشت که همگی تنها با مصرف ۶۵ وات می توانند از دستگاه های هوشمند شما پشتیبانی کنند. این بخش اتصالاتی چون USB 3.2 Gen 2 Type C و خروجی تصویر DisplayPort 1.4 نیز دیده می شود؛ بسته به مدل های مختلف، خروجی تصویر VGA نیز می تواند در مشخصات فنی این سری قرار گیرد.

ساختار فلزی، شیک و ساده این سری از مینی پی سی های جدید ایسوس بدون حضور فن و نویز می تواند دمای قطعات نصب شده شما از جمله درایوهای حالت جامد (SSD) را تا محدوده ۵۰ درجه سانتیگراد حفظ کند.