تاپ خبر۲۴: ایسوس به عنوان برند نخست کارت گرافیک در جهان، مفتخر است تا دو کارت گرافیک جدید و قدرتمند TUF-RTX3090-24G-GAMING و TUF-RTX3080-10G-GAMING خود را معرفی کند. هر دو کارت گرافیک در دو مدل اورکلاک شده و عادی عرضه شده اند که فرکانس پایه پردازنده گرافیکی TUF -RTX3090-O24G-GAMING در فرکانس ۱۷۷۰ مگاهرتز شروع به کار […]

تاپ خبر۲۴: ایسوس به عنوان برند نخست کارت گرافیک در جهان، مفتخر است تا دو کارت گرافیک جدید و قدرتمند TUF-RTX3090-24G-GAMING و TUF-RTX3080-10G-GAMING خود را معرفی کند.

هر دو کارت گرافیک در دو مدل اورکلاک شده و عادی عرضه شده اند که فرکانس پایه پردازنده گرافیکی TUF -RTX3090-O24G-GAMING در فرکانس ۱۷۷۰ مگاهرتز شروع به کار می کند. سرعت حافظه ۲۴ گیگابایتی از نوع GDDR6X TUF RTX 3090 نیز به ۱۹٫۵ گیگابیت بر ثانیه می رسد. در مدل TUF-RTX3080-10G-GAMING نیز فرکانس پایه پردازنده گرافیکی در حالت بوست ۱۸۱۵ بوده و سرعت حافظه ویدئویی ۱۰ گیگابایتی GDDR6X این کارت گرافیک ۱۹ گیگابیت بر ثانیه است.

دوام بالا با قطعات رده TUF

ایسوس با کیفیت‌ترین قطعات را برای تولید کارت‌های گرافیک مورد اشاره به خدمت گرفته است که تا اصل پایداری و عملکرد بالا را حفظ کند. این قطعات شامل چوک‌، ماسفت و خازن‌ها می‌شود که همگی دارای تاییدیه رده نظامی هستند. از سوی دیگر، خط تولید تمام خودکار Auto-Extreme ایسوس به منظور ثبات کیفیت محصول نهایی، مسئول تولید این سری از کارت گرافیک های ایسوس است. با این حال که پروسه تولید با قطعاتی با کیفیت و دقتی بسیار بالا انجام شده است، جهت تضمین پایداری و عملکرد محصولات تست ۱۴۴ ساعته نیز بخشی از مراحل تایید کیفیت کارت‌های گرافیک TUF ایسوس است.

فن‌های جدید سری AXIAL-TECH

سری جدید کارت‌های گرافیک مورد اشاره با عملکردی بیش از پیش بهتر خنک سازی خواهند شد؛ در این بخش سه فن به صورت همزمان دمای تولید شده توسط المان‌های مهم را رفع می‌کنند.

افزون بر این، به کارگیری دو بلبرینگ در فن‌های مورد اشاره مسبب رفع دمای هر چه بیشتر و افزایش دوام کارت گرافیک خواهد شد. همچنین فن وسط با جهت چرخش برعکس دو فن کناریش باعث افزایش عملکرد بخش خنک سازی می‌شود. همچنین فن‌ها برای دوام بیشتر و ایجاد نویز کمتر به صورت اتوماتیک هنگامی که کارت گرافیک شما به دمای کمتر از ۵۵ درجه سانتیگراد برسد متوقف خواهند شد.

فناوری MAXCONTACT

خنک سازی کارت گرافیک تنها به استفاده از فن‌ها با مهندسی بسیار خوب منتهی نمی‌شود؛ در حقیقت نقطه مهم‌تر در بحث خنک سازی یک کارت گرافیک «انتقال صحیح دما» به هیت سینک است تا پس از آن توسط فن‌ها دفع شود. شرکت ایسوس برای کارت های گرافیک مورد اشاره فناوری MAXCONTACT را به خدمت گرافته است که با یک پروسه تولید خاص، اتصال چیپ پردازشگرهای گرافیکی RTX جدید به هیت سینک (بخشی که وظیفه جذب دما را دارد) با دقت میکروسکوپی انجام می‌شود.

هیت‌سینک کارآمد با طراحی ۲٫۷ اسلات

دمای انتقال داده شده از چیپ پردازشگر گرافیکی توسط لوله‌های انتقال دما (هیت پایپ) به نقاط مختلف هیت سینک ۲٫۷ اسلاته انتقال خواهند یافت. بغیر از رفع دمای بخش GPU، بخش VRAM کارت گرافیک نیز دارای هیت سینک مخصوص از پیش تعبیه شده است تا کارت گرافیک طی پردازش‌های سنگین مشکلی را از بابت دمای VRAM نداشته باشد.

نورپردازی RGB با قابلیت شخصی سازی

نورپردازی این کارت گرافیک با چندین جلوه بصری متنوع همراه بوده که قابلیت شخصی سازی و سازگاری با دیگر قطعات ASUS را دارد؛ همچنین در قسمت کانکتور برق LED های داخلی هنگامی که اتصال به خوبی برقرار نباشد روشن خواهد شد.

طراحی خاص و قدرتمند

سری جدید کارت گرافیک‌های TUF RTX 30 ایسوس با پوشش تماما آلومینیومی همراه بوده از نظر ظاهری نیز می‌تواند با تمام سلیقه‌ها هماهنگ باشد. افزون بر این، در قسمت پشت کارت گرافیک، بک پلیت با دریچه هوای گرم تولید شده توسط کارت گرافیک را دفع می‌کند. از دیگر ویژگی‌های این بخش می‌توان به براکت I/O ضد زنگ و یک سوئیچ بایوس اشاره کرد.

نرم افزار GPU Tweak II

نرم افزار GPU Tweak II ایسوس به شما این امکان را می‌دهد تا به سادگی بتوانید پارامترهای مختلفی مانند سرعت کلاک GPU، فرکانس حافظه، ولتاژ و میزان سرعت چرخش فن‌ها را به صورت لحظه‌ای مشاهده و یا تنظیم کنید. تنظیم فن به صورت پیشرفته و اعمال پروفایل‌های مختلف مانند حالت گیمینگ، اورکلاک و بی‌صدا از جمله دیگر قابلیت‌های همراه با این نرم‌افزار هستند. از دیگر قابلیت‌های نرم‌افزاری می‌توان به اشتراک رایگان ۶ ماهه wtFast، برنامه XSplit همراه کارت گرافیک های سری جدید اشاره کرد.

سری معرفی شده در این خبر هم اکنون در بازار کشور به طور رسمی با گارانتی معتبر موجود است.