تاپ خبر۲۴:به منظور جلوگیری از سواستفاده‌،کارت های هدیه را بعد از استفاده امحاء کرده یا به بانک عودت نمایید. روابط عمومی بانک مرکزی به اطلاع هموطنان گرامی می رساند افرادی از طریق کارت های هدیه فاقد موجودی، اقدام به کلاهبرداری و سو استفاده می نمایند. در این روش‌،افراد سودجو با استفاده از ناآگاهی هموطنان گرامی و […]

تاپ خبر۲۴:به منظور جلوگیری از سواستفاده‌،کارت های هدیه را بعد از استفاده امحاء کرده یا به بانک عودت نمایید.
روابط عمومی بانک مرکزی به اطلاع هموطنان گرامی می رساند افرادی از طریق کارت های هدیه فاقد موجودی، اقدام به کلاهبرداری و سو استفاده می نمایند.
در این روش‌،افراد سودجو با استفاده از ناآگاهی هموطنان گرامی و تعویض کارت‌های هدیه بلااستفاده با کارت‌های بانکی معتبر و در اختیار گرفتن رمز آن‌ها،  اقدام به کلاهبرداری و برداشت غیر قانونی وجه می‌کنند.
بر این اساس به هموطنان گرامی توصیه می‌شود با توجه به اینکه کارت‌های هدیه قابلیت شارژ مجدد ندارند، جهت جلوگیری از موارد کلاهبرداری بعد از دریافت موجودی یا خرید، نسبت به امحای این قبیل کارت ها یا عودت آن به بانک اقدام نمایند.
همچنین به دارندگان کارت‌های بانکی، خصوصا افراد سالخورده و بی‌سواد اکیدا” توصیه‌ می‌شود  از در اختیار قرار دادن کارت و رمز آن به افراد غیر خودداری کنند.