تاپ خبر۲۴ : مدیر عامل بانک سپه از رشد چشم گیر شاخص های این بانک در سال گذشته خبر داد و اظهار داشت: این بانک حامی بخش های مولد و اشتغال زای اقتصاد بوده و خواهد بود. به گزارش تاپ خبر۲۴ از بانک سپه، محمدکاظم چقازردی در همایش مدیران ارشد بانک سپه ضمن اشاره به […]

تاپ خبر۲۴ : مدیر عامل بانک سپه از رشد چشم گیر شاخص های این بانک در سال گذشته خبر داد و اظهار داشت: این بانک حامی بخش های مولد و اشتغال زای اقتصاد بوده و خواهد بود.

به گزارش تاپ خبر۲۴ از بانک سپه، محمدکاظم چقازردی در همایش مدیران ارشد بانک سپه ضمن اشاره به نود و سومین سالروز تاسیس نخستین بانک ایرانی تصریح کرد: قدردانی از بزرگان و بازنشستگان در آموزه های دینی و فرهنگی ما جایگاه بخصوصی دارد لذا باید شان این عزیزان حفظ شود.
وی تصریح کرد: باید از تجربه بازنشستگان که پشتوانه ارزشمند این بانک هستند استفاده و بهره برداری کنیم.
چقازردی عملکرد بانک سپه در شاخص های مختلف طی سال ۹۵ را مطلوب و ارزشمند خواند و خاطرنشان کرد: تلاش و همت همه همکاران در سال گذشته مایه مباهات است.
• سال درخشانی را پشت سرگذاشتیم
وی با اشاره به اینکه بخاطر تلاش کلیه همکاران منابع بانک طی سال گذشته رشد قابل توجهی داشت افزود: در همه شاخص ها، بانک سپه سال کم نظیری را پشت سر گذاشت.
مدیرعامل بانک سپه یادآور شد: بانک سپه در راستای سیاست های اقتصادی دولت محترم تدبیر و امید در کنار جذب منابع، اعطای تسهیلات برای کمک به رونق تولید و اشتغال به ویژه کمک به واحدهای تولیدی کوچک و متوسط را به صورت جدی عملیاتی کرده و دنبال می کند.
وی افزود: از مناطق و همکارانی که باعث شدند طرح کمک به بنگاه های تولیدی کوچک و متوسط به خوبی اجرایی شده و تسهیلات مناسبی به این واحدها پرداخت شود تشکر می کنم.
وی افزود: عملکرد خوب بانک سپه نشان می دهد مدیران و همکاران درک درستی از شرایط اقتصادی کشور دارند.
وی با تاکید بر این که رشد منابع، بانک را قدرتمند و توانمند می کند گفت: این رشد منابع ناشی از تلاش مضاعف همکاران و هم چنین نشان دهنده برنامه ریزی و هم فکری و همراهی همه کارکنان بانک در سطوح مختلف بوده است.
رئیس هیات مدیره بانک یادآور شد: امروز شاهدیم بانک سپه در تمامی شاخص های عملکردی در وضعیت با ثباتی قرار دارد.
وی در ادامه با تشکر از تمامی مدیران و همکاران به دلیل عملکرد خوب بانک افزود: مدیران باید با بررسی و دقت نظر لازم اولویت های بانک را در بحث تولید و اشتغال و خارج شدن اقتصاد از رکود تشخیص دهند.
چقازردی با اشاره به اینکه بانک سپه در سال ۹۵ هیچ گونه اضافه برداشتی از بانک مرکزی نداشته است اعلام کرد: بخش قابل توجهی از خط اعتباری اخذ شده از بانک مرکزی به صورت منظم پرداخت شده است.
رئیس هیات مدیره بانک درخصوص نیروی انسانی گفت: باید برای آینده نیروی انسانی بانک برنامه ریزی داشته باشیم و انگیزه و و روحیه آنها را حفظ کنیم. کارکنان داخل شعبه باید به مدیران و مسئولین خود اعتماد داشته باشند و این حس در آنها بوجود آید که مدیران به عدالت در انتصابات توجه ویژه دارند و آن را رعایت می کنند.
وی تصریح کرد: توفیقات بدست آمده در بانک محصول برنامه ریزی ها، زیر ساخت ها و تلاش مضاعف همکاران عزیز است که موجب عملکرد درخشان بانک شده، لذا عملکرد تمامی واحدها و حوزه ها در بانک قابل تقدیر است.
چقازردی نیروی انسانی بانک را اصلی ترین سرمایه عنوان کرد و افزود: باید منزلت و جایگاه کارکنان در تمامی رده های شغلی حفظ شود و خواسته من این است که در انتصابات، ترفیعات و پاداش ها عدالت رعایت شود.
• دنبال شناسایی ۱۰۰ رئیس شعبه برتر هستیم
رئیس هیات مدیره در ارتباط با روسای شعب بانک گفت: عملکرد روسای شعب باید دیده شود. رئیس شعبه باید بداند که عملکرد شعبه او مورد ارزیابی دقیق قرار می گیرد. بدنبال آن هستیم ۱۰۰ رئیس شعبه برتر را شناسایی کنیم تا در مراسمی از آنها تقدیر کنیم.
وی هم چنین از همکاران خواست تا در سمینار ها و همایش های بین المللی و تخصصی حضور داشته باشند تا نام و جایگاه بانک سپه همیشه در جامعه تبلور داشته باشد.
چقازردی با تاکید بر بازسازی و افتتاح موزه بانک و انجام تعمیرات موزه بانک، شعبه مرکزی تهران، ساختمان امام خمینی (ره) و باشگاه بانک سپه گفت: باید به این بناها که تاریخچه و شناسنامه بانک هستند توجه ویژه داشته باشیم و برای نگهداری مناسب آن تلاش کنیم.
رئیس هیات مدیره بانک به شناسایی نخبگان و استعدادها در بانک اشاره کرد و اظهار داشت: باید ابزارها و روشهای شناسایی استعدادها را در بانک ایجاد کنیم تا آنها سرنوشت آینده بانک را بر عهده بگیرند.
وی در ارتباط با حوزه های کاری همکاران در صف و ستاد گفت: باید با برنامه ریزی های صورت گرفته جاذبه های فعالیت در بخش صف را برای همکاران افزایش دهیم.
• لزوم تدوین شاخص و مبنای منطقی و علمی برای درجه بندی شعب
چقازردی در خصوص درجه بندی شعب افزود: در درجه بندی شعب نیاز به تحول داریم و باید این کار انجام شود. باید مبنا و شاخص درست، علمی و حرفه ای برای این درجه بندی تدوین شود.
مدیرعامل هم چنین به ضرورت ایجاد واحدهای جدید در بانک بر مبنای نیازهای بوجود آمده اشاره کرد و یادآور شد: هنگام ایجاد واحدهای جدید در بانک باید ساختار های سنتی را خارج و با برنامه و ایده های جدید آن واحد را راه اندازی کنیم .
رئیس هیات مدیره بانک یادآور شد : انجماد دارایی ها یکی از مسائل مهم و جدی بانک ها است که امیدوارم امسال با توجه به برنامه ریزی های انجام شده به اهداف ابلاغی درخصوص فروش اموال مازاد دست یابیم.
• دنبال تهیه بسته تعاملی با مشتریان هستیم
وی با اشاره به جذب مشتریان جدید در بانک گفت: امسال برای حساب جاری و تقویت این حساب برای مشتریان برنامه داریم و با برنامه ریزی لازم به دنبال ایجاد بسته تعاملی مناسب با مشتریان اعتباری هستیم.
مدیرعامل هم چنین از بخش ها و واحدهای مختلف از جمله اعتباری، ارزی، پشتیبانی ، حوزه کسب و کار الکترونیک، بانکداری الکترونیک، بانکداری تجاری و سایر واحدها به دلیل عملکرد خوب قدردانی کرد.
چقازردی اظهار داشت: میثاق ما برنامه جامع عملیاتی بانک است که در راستای تحقق رهنمود مقام معظم رهبری و نام گذاری سال به عنوان “اقتصاد مقاومتی، تولید و اشتغال” با دقت طراحی و تدوین شده و به کلیه واحدهای اجرایی ابلاغ گردیده و لازم است با همدلی و همت و تلاش و کوشش کلیه اهداف ابلاغی، برنامه جامع عملیاتی سال ۹۶ توسط واحدهای اجرایی و همکاران عزیز محقق شود و این میثاق سازمانی این همایش است.
• دومین بانک کشور در رشد منابع و رشد تسهیلات اعطایی در سال ۱۳۹۵ هستیم
مدیرعامل بانک سپه گفت: در راستای کمک به تحقق اهداف اقتصاد مقاومتی و سیاست های اقتصادی دولت، سال گذشته به لحاظ میزان رشد منابع و رشد تسهیلات اعطایی دومین بانک در نظام بانکی کشور بوده ایم.
• رشد ۲۹ درصدی سپرده ها
وی مجموع سپرده های بانک سپه را نزدیک ۶۵۰ هزار میلیارد ریال اعلام کرد و افزود: این بانک به لحاظ رشد منابع سال گذشته دومین بانک کشور شد و میزان جذب منابع ما در سال ۹۵ در مقایسه با سال قبل از آن ۲۹ درصد رشد داشت.
مدیرعامل بانک سپه با تاکید بر ضرورت رعایت ضوابط و مقررات بانک مرکزی، اظهار داشت: بانک سپه با ارائه منابع در بازار بین بانکی با نرخ پایین، کمک زیادی به کنترل نرخ ها در بازار بین بانکی نمود.
• تامین مالی ۳۵۰۰ پروژه کوچک و متوسط
رئیس هیات مدیره بانک سپه تصریح کرد: بانک سپه به واسطه وضعیت مطلوب منابع سال گذشته گام های موثری در کمک به رونق اقتصادی کشور برداشت و ۳ هزار و ۵۰۰ پروژه کوچک و متوسط در استان های مختلف با اعتباری بالغ بر ۳ هزار میلیارد ریال تامین مالی کرد.
وی ضمن اشاره به مشارکت بانک سپه در راه اندازی و تکمیل طرح های بزرگ ملی از محل منابع صندوق توسعه ملی، خاطر نشان کرد: از مجموع ۱۱ میلیارد دلار قرارداد تامین مالی پروژه های بزرگ کشور ۶ میلیارد دلار آن سال گذشته به امضای قرارداد رسیده و بخشی از آن در حال گشایش اعتبار است.
چقازردی با بیان اینکه سال گذشته جزو معدود بانک هایی بودیم که از بانک مرکزی اضافه برداشت نداشیم، تصریح کرد: در کنار تسهیلات به بخش های کلان اقتصادی و مشتریان خرد، با بازپرداخت به موقع خط اعتباری بانک مرکزی مربوط به سنوات گذشته، از بانک های منضبط و مقید نظام بانکی بودیم.
• رشد سپرده ها در ۲۰ سال گذشته بی نظیر بود
مدیرعامل بانک رشد سایر سپرده های بانک سپه در سال ۹۵ را طی سنوات اخیر کم نظیر خواند و افزود: رشد ۷۰ درصدی سایر سپرده های بانک سپه نقش موثری در کاهش قیمت تمام شده منابع داشت.
وی درخصوص مطالبات غیرجاری بانک گفت: مطالبات غیر جاری بانک سپه از ۶۸/۱۱ به ۳۸/۱۰ کاهش دادیم و هدف سالجاری ما تک رقمی کردن مطالبات غیر جاری بانک است.
چقازردی با بیان اینکه در صدور ضمانت نامه بانک تخصصی و موفق هستیم اظهار داشت: حجم حال حاضر تعهدات ضمانت نامه های بانک سپه بالغ بر ۶۰ هزار میلیارد ریال است.