تاپ خبر۲۴: علی اشرف افخمی رئیس هیات مدیره و مدیرعامل بانک صنعت و معدن به مناسبت فرارسیدن هفته بانکداری اسلامی پیامی صادر کرد. در این پیام آمده است: امروزه بانکداری اسلامی نه تنها در کشورهای اسلامی بلکه در بسیاری از بانک های بزرگ دنیا نهادینه شده و به عنوان یکی از شاخه های اصلی فعالیت […]

تاپ خبر۲۴: علی اشرف افخمی رئیس هیات مدیره و مدیرعامل بانک صنعت و معدن به مناسبت فرارسیدن هفته بانکداری اسلامی پیامی صادر کرد.

در این پیام آمده است:
امروزه بانکداری اسلامی نه تنها در کشورهای اسلامی بلکه در بسیاری از بانک های بزرگ دنیا نهادینه شده و به عنوان یکی از شاخه های اصلی فعالیت های بانکی به حساب می آید.
شواهد بسیاری گویای این مهم است که در عرصه بین المللی بسیاری از کشورها برای پیاده سازی الگوی بانکداری اسلامی و بهره مندی از ابزارهای آن تلاش های زیادی انجام داده اند.
هفته بانکداری اسلامی بیانگر اراده ملت مسلمان ایران است که خواستار پیمودن مسیر توسعه اقتصادی میهن اسلامی از طریق انطباق عملیات بانکی با قوانین و ارزش‌های اسلامی است.
این هفته فرصت مناسبی است تا ضمن تقدیر از تلاشگران این عرصه بتوانیم از ظرفیت های عملیاتی نشده این الگوی منطبق بر شریعت استفاده نموده و بار دیگر بتوانیم الگوهای تامین مالی اسلامی را بین المللی نمائیم
بی شک پایبندی به ضوابط شریعت نورانی اسلام در مبادلات اقتصادی و بویژه مناسبات کار و سرمایه برکات معنوی و مادی زیادی دربردارد.
اینجانب ضمن تبریک این هفته به کلیه فعالان اقتصادی و کارکنان شریف شبکه بانکی که یادآور تصویب قانون عملیات بانکی بدون ربا توسط مجلس شورای اسلامی در سال ١٣۶٢ است از خداوند متعال خواهانم که بانک صنعت و معدن به عنوان تنها بانک تخصصی، توسعه‌ای بخش صنعت و معدن کشور بتواند با تکیه برقوانین بانکداری اسلامی شرایط حرکت کشورمان را به سوی تحقق توسعه پایدار اقتصادی مبتنی بر عدالت اجتماعی فراهم سازد.