تاپ خبر۲۴: علی اشرف افخمی ، رئیس هیات مدیره و مدیرعامل بانک صنعت و معدن به مناسبت فرارسیدن دهم تیرماه ، روز صنعت و معدن پیامی ارسال داشت. در متن این پیام آمده است: در حال حاضر بخش صنعت کشورمان مرحله ویژه ای را پشت سر میگذراند و پایان یافتن دوران تحریم و عملی شدن […]

تاپ خبر۲۴: علی اشرف افخمی ، رئیس هیات مدیره و مدیرعامل بانک صنعت و معدن به مناسبت فرارسیدن دهم تیرماه ، روز صنعت و معدن پیامی ارسال داشت.

در متن این پیام آمده است:
در حال حاضر بخش صنعت کشورمان مرحله ویژه ای را پشت سر میگذراند و پایان یافتن دوران تحریم و عملی شدن برجام بر حساسیت امر افزوده و مسئولیت های زیادی را متوجه تصمیم گیران اقتصادی و بویژه فعالان صنعتی کرده است.
جبران دورانی که روند توسعه صنعتی کشورمان با کندی روبرو شده بود نیاز به دستیابی به شتاب مناسب توسعه و تحقق توسعه صنایع بزرگ و زیربنایی ، هماهنگ و همگام با صنایع کوچک و متوسط دارد.
بانک صنعت و معدن به عنوان تنها بانک توسعه ای و تخصصی بخش صنعت و معدن کشور در سال های تحریم طرح های بزرگ فولادی ، سیمانی، پتروشیمی و نیروگاهی را که از مبانی توسعه پایدار و بالنده محسوب می شوند تامین مالی کرده و بعضی از آن ها را به بهره برداری رسانده است.
همگام با این حرکت ، باشناختن ظرفیت های منطقه ای و تامین مالی طرح های کوچک و زودبازده که نقش مهمی در اشتغالزایی دارند و همچنین ایجاد معاونت بانکی صنایع کوچک و متوسط ، توجه خود را به این بخش از صنایع نیز به اثبات رسانده است.
تحقق اقتصاد مقاومتی نیز که از ضرورت های اقتصادی کشورمان محسوب شده و رهبر فرزانه انقلاب همواره برآن تاکید دارد از اهداف اساسی است که بانک صنعت و معدن در تدوین برنامه های خود به آن نگاهی ویژه داشته و با تقویت هسته های اساسی توسعه ، نظیر تامین مالی صنایع مادر و بالادستی و فن آوری های نوین و استفاده از تمامی ظرفیت های داخلی برای دستیابی به اقتصاد درونزا و مستقل در مسیر آن گام برمی دارد.
بی شک با باز شدن فضای بین المللی شاهد فعالیت بیش از پیش این بانک در تامین مالی طرح های صنعتی در مسیر توسعه صنعتی و اقتصادی کشور خواهیم بود.
اینجانب دهم تیر ماه ، روز صنعت و معدن را به همه صنعتگران، کارآفرینان و بویژه همکارانم در بانک صنعت و معدن تبریک گفته ، امیدوارم به با برنامه ریزی مناسب و تجهیز منابع بانک های توسعه ای ، کشورمان بتواند به جایگاهی شایسته در رتبه های توسعه یافتگی صنعتی جهانی دست یابد.