تاپ خبر۲۴:ایجاد اشتغال از مهمترین برنامه‌های اقتصادی و اجتماعی در کشور ماست و بانک ملی ایران که همواره در کمک به توسعه بنگاه‌های اقتصادی پیشتاز بوده است، ‌این بار تامین مالی کارخانه شرکت «دی پلیمر آریا» در استان مرکزی را در دستور کار قرار داده است. به گزارش تاپ خبر۲۴ به نقل از روابط عمومی […]

تاپ خبر۲۴:ایجاد اشتغال از مهمترین برنامه‌های اقتصادی و اجتماعی در کشور ماست و بانک ملی ایران که همواره در کمک به توسعه بنگاه‌های اقتصادی پیشتاز بوده است، ‌این بار تامین مالی کارخانه شرکت «دی پلیمر آریا» در استان مرکزی را در دستور کار قرار داده است.

به گزارش تاپ خبر۲۴ به نقل از روابط عمومی بانک ملی ایران، این کارخانه در زمینی به مساحت ۳۴۲ هزار متر مربع در شهرک صنعتی خمین قرار داد و سرمایه گذاری اولیه برای آن ۱۲ هزار و ۵۰۰ میلیارد ریال برآورد شده است.
کارخانه ای که قرار است پس از بهره‌برداری برای ۴۵۰ نفر شغل ایجاد کند، می‌تواند سالیانه ۱۷۵ هزار تن پروپیلن تولید کند؛ محصولی که در صنایع مختلف نظیر بسته بندی،‌ نساجی، پزشکی و پلاستیک کاربرد دارد.
بانک ملی ایران در دو بخش سرمایه ثابت و سرمایه در گردش به ایجاد و شروع فعالیت این واحد تولیدی کمک خواهد کرد. در بخش سرمایه ثابت، سهم بانک ملی ایران بابت ایجاد ساختمان، خرید تاسیسات و ماشین آلات داخلی بیش از ۹ هزار و ۲۷۷ میلیارد ریال و در بخش سرمایه در گردش، سهم این بانک یک هزار و ۲۰۰ میلیارد ریال است.
این پروژه که قرار است در سال جاری به بهره‌برداری برسد،‌ اکنون حدود ۹۴ درصد پیشرفت فیزیکی دارد.
برآوردها نشان می‌دهد ارزش ریالی محصولات این شرکت در سال معادل ۷۰ هزار میلیارد ریال است و این توانایی وجود دارد که دست کم ۳۰ درصد تولیدات آن معادل ۵۰ میلیون یورو به خارج کشور صادر شود.