تاپ خبر۲۴: وزارت اقتصاد طی اطلاعیه ای، ضمن اشاره به وجود بدهی های کلان معوقه مالیاتی شهرداری تهران، مجموع پرداختی های دولت به شهرداری تهران طی ۱۰ ماهه سال ۱۳۹۳ را بالغ بر بیش از ۱۹ هزار میلیارد ریال اعلام کرد.  به گزارش تاپ خبر۲۴ به نقل از شبکه اخبار اقتصادی و دارایی (شادا)، وزارت […]

تاپ خبر۲۴: وزارت اقتصاد طی اطلاعیه ای، ضمن اشاره به وجود بدهی های کلان معوقه مالیاتی شهرداری تهران، مجموع پرداختی های دولت به شهرداری تهران طی ۱۰ ماهه سال ۱۳۹۳ را بالغ بر بیش از ۱۹ هزار میلیارد ریال اعلام کرد. 

به گزارش تاپ خبر۲۴ به نقل از شبکه اخبار اقتصادی و دارایی (شادا)، وزارت اقتصاد طی این اطلاعیه که پیرو اظهارات محمد باقرقالیباف شهردار تهران در جلسه علنی شورای شهر تهران مبنی بر عدم پرداخت سهم ۳۰ درصدی دولت های نهم، دهم و یازدهم برای تامین بودجه شهرداری، صادر شده، معادل دو هزار و ۱۶۶ میلیارد ریال از رقم فوق را مربوط به مجموع مبالغ پرداختی دولت از محل “بودجه عمومی” به شهرداری تهران اعلام کرده است.

این گزارش همچنین بیش از ۱۷ هزار میلیارد ریال از رقم فوق را اعتبارات پرداختی به شهرداری تهران در اجرای “مواد ۳۸ و ۳۹ قانون مالیات بر ارزش افزوده” در سال ۱۳۹۳ (خارج از بودجه عمومی دولت) اعلام کرده که شامل پرداختی های سازمان امور مالیاتی کشور و وجوه پرداختی توسط سازمان امور شهرداری ها و   دهیاری های کشور اعلام می شود.

در بخش دیگری از اطلاعیه، وزارت اقتصاد، به تشریح میزان بدهی های شهرداری تهران به دولت شامل بدهی مالیاتی و بدهی آن به بانک های دولتی پرداخته است.

اطلاعیه تصریح دارد: بر اساس اطلاعات دریافتی از سازمان امور مالیاتی کشور، بدهی مجموعه شهرداری تهران بابت مالیات عملکرد، مالیات حقوق، مالیات های تکلیفی و ارزش افزوده معادل ۹ هزار و ۱۹۹ میلیارد و ۱۴۶ میلیون و ۳۹۷ هزار ریال است.

این گزارش می افزاید: آمار اجمالی ارائه شده از بدهی شهرداری تهران به بانک های دولتی نیز نشان از بدهی چند ۱۰ هزار میلیاردی آن به نظام بانکی کشور دارد.

در بخش دیگری از اطلاعیه وزارت اقتصاد، بر اساس اطلاعات دریافتی از سازمان شهرداری ها و دهیاری های کشور، سازمان امور مالیاتی کشور و اطلاعات موجود در سامانه صورتحساب عملکرد بودجه کل کشور، میانگین پرداخت های یک ساله ۱۳۹۲ و ۱۰ ماهه ۱۳۹۳ دولت یازدهم به شهرداری تهران معادل ۲۰ هزار و ۹۶۳ میلیارد و ۷۰۸ میلیون ریال بوده که نسبت به میانگین چهارساله قبل (دولت دهم) نزدیک به دو برابر افزایش یافته است.

این اطلاعیه با بیان اینکه براساس اطلاعات دریافتی از خزانه معین استان تهران، میزان پرداختی به شهرداری تهران از محل وجوه حاصل از تخلفات و جرائم رانندگی در طی سال ۱۳۹۲ نسبت به سال قبل، بیست برابر افزایش یافته است، می افزاید: به علاوه، مبلغ اختصاص یافته به شهرداری مذکور بابت عملکرد درآمد حاصل از تخلفات و جرائم رانندگی سال ۱۳۹۳، مبلغ دویست و نود و هشت (۲۹۸) میلیارد ریال است که پس از طی مراحل قانونی نظیر مبادله موافقتنامه در وجه شهرداری تهران پرداخت خواهد شد.

اطلاعیه متذکر می شود: که این مبلغ نسبت به مبلغ سال ۱۳۹۱ و ۱۳۹۲ به ترتیب ۲۸۸۰ درصد و ۴۹ درصد افزایش دارد.