تاپ خبر۲۴:تیم ملی فوتبال ایران با پیروزی پرگل مقابل لبنان یک گام دیگر به صعود مستقیم به جام جهانی ۲۰۱۴ برزیل نزدیک تر شد.  تیم ملی ایران در مرحله مقدماتی جام جهانی ۲۰۱۴ از ساعت ۲۰ در ورزشگاه آزادی و در حضور بیش از ۹۰ هزار تماشاگر به مصاف تیم لبنان رفت و چهار بر […]

تاپ خبر۲۴:تیم ملی فوتبال ایران با پیروزی پرگل مقابل لبنان یک گام دیگر به صعود مستقیم به جام جهانی ۲۰۱۴ برزیل نزدیک تر شد.

 تیم ملی ایران در مرحله مقدماتی جام جهانی ۲۰۱۴ از ساعت ۲۰ در ورزشگاه آزادی و در حضور بیش از ۹۰ هزار تماشاگر به مصاف تیم لبنان رفت و چهار بر صفر پیروز شد. با این برد تیم ملی برای صعود مستقیم به جام جهانی امیدوار شد. ملی پوشان برای صعود باید یک امتیاز از کره جنوبی بگیرند و امیدوار باشند که ازبکستان نتواند بیش از ۴ گل به قطر بزند.
محمدرضا خلعتبری در دقیقه ۳۸ پا به توپ وارد محوطه جریمه شد و با یک شوت گل اول ایران را به ثمر رساند و در دقیقه ۴۵ جواد نکونام با یک ضربه سر روی توپ ارسالی گل دوم ایران را زد. با شروع نیمه دوم رضا قوچان نژاد در دقیقه ۴۶ وارد محوطه جریمه شد و گل سوم ایران را با یک شوت به ثمر رساند.
جواد نکونام در دقیقه ۸۶ با یک شوت دیدنی گل چهارم ایران را به ثمر رساند.
تیم ملی ایران فردا شب راهی کره جنوبی می‌شود تا در آخرین بازی مقدماتی برابر این تیم بازی کند و در صورت کسب یک مساوی به احتمال فراوان به جام جهانی صعود می‌کنیم.
توما ماساکی از ژاپن داور مسابقه به عباس عاتفی از لبنان کارت زرد نشان داد.
ترکیب تیم ملی ایران:
رحمان احمدی، پژمان منتظری، سید جلال حسینی، خسرو حیدری، هاشم بیک‌زاده( از دقیقه ۸۰ احسان حاج صفی)، جواد نکونام، آندرانیک تیموریان، رضا قوچان‌نژاد، مجتبی جباری( از دقیقه ۷۰ غلامرضا رضایی)، مسعود شجاعی( از دقیقه ۶۹ محسن مسلمان) و محمد رضا خلعتبری
سرمربی: کارلوس کی‌روش
تیم ملی ایران برای صعود مستقیم به جام جهانی برزیل باید لبنان را شکست بدهد.
جدول گروه A به شرح زیر است:

منبع : ورزش ۳