تاپ خبر۲۴: رئیس اداره کل خدمات فناوری اطلاعات و توسعه بانکداری نوین از ارائه جدیدترین نسخه همراه بانک سپه با ۱۳ مزیت ویژه خبر داد. به گزارش تاپ خبر۲۴ به نقل از پایگاه اطلاع رسانی بانک سپه، حسین صلواتی با اشاره به تاکیدات مدیرعامل بانک مبنی بر توجه ویژه به بانکداری الکترونیک و خدمات جدید […]

تاپ خبر۲۴: رئیس اداره کل خدمات فناوری اطلاعات و توسعه بانکداری نوین از ارائه جدیدترین نسخه همراه بانک سپه با ۱۳ مزیت ویژه خبر داد.
به گزارش تاپ خبر۲۴ به نقل از پایگاه اطلاع رسانی بانک سپه، حسین صلواتی با اشاره به تاکیدات مدیرعامل بانک مبنی بر توجه ویژه به بانکداری الکترونیک و خدمات جدید از اجرایی شدن ۲۶ پروژه در حوزه فناوری اطلاعات و توسعه بانکداری نوین خبر داد که از جمله آنها ارائه جدیدترین نسخه همراه بانک سپه است.
صلواتی با بیان اینکه نسخه جدید همراه بانک سپه از یکم دی ماه سالجاری رونمایی و مورد استفاده مشتریان قرار گرفته است گفت: بانک سپه به عنوان نخستین بانک ایرانی در سالهای اخیر اقدام به ارائه نرم افزارهای همراه بانک در قالب سیستم عاملهای جاوا واندروید کرده که خدمت رسانی به بیش از ۲ میلیون مشتری را برعهده دارد .
صلواتی گفت: با توجه به ارتقاء نسخه سیستم عاملهای تلفنهای همراه و همچنین افزایش نیاز مشتریان به خدمات جدید و عدم ارائه نسخه جدید بانک سپه اقدام به تهیه و تولید نرم افزار همراه بانک قابل نصب بر روی تمامی نسخه های موجود سیستم عامل اندروید ( از۲٫۳٫۲ تا نسخه ۵ ) کرده است.
وی به ۱۳ مزیت نسخه جدید اشاره کرد و اظهارداشت: اهم مزایای این نرم افزار عبارتند از روی کلیه نسخه های موجود سیستم عامل اندروید قابلیت ارائه است . بدون نیاز به مراجعه به سایت برای دریافت کلید ارتباطی ، تبادل را انجام می دهد ، حسابها و کارتهای مشتری را به روزرسانی می کند، قابلیت ارائه صورتحساب براساس تعداد گردش یا از تاریخی معین را دارد ، قابلیت تغییر رمز ورود به درگاه ، نام کاربری، ارائه موجودی حساب ، انتقال وجه حسابی ، افزودن یا حذف حساب مقابل ، دریافت حسابهای مقابل از مرکز ، پرداخت قبوض را دارد ، توسط شماره مشتری و رمز عبور درگاه قادر به سرویس گیری روی تمامی حسابهای اعلامی خود خواهد بود. توانایی برقراری ارتباط با مرکز هم درقالب پیامک و هم درقالب اینترنت را دارا می باشد.
صلواتی گفت: نسخه جدید همراه بانک سپه، توسط پرسنل تهیه شده و محصول برون سپاری نیست. بنابراین ارائه هرگونه سرویس جدید با زمان کوتاهتری امکان پذیر است .
وی اضافه کرد: این نرم افزار از امنیت قابل قبول برخوردار است و این امنیت در هر دو بستر پیامک و اینترنت تامین شده همچنین با حداقل پهنای باند اینترنتی موجود در بستر سیم کارت (GPRS,3G,4G) و یا بی سیم wifi قابلیت استفاده می باشد .
وی در تشریح برنامه های بانک سپه در ارتباط با نسخه های بعدی همراه بانک گفت: ارائه سرویس های شارژ اپراتور، ارائه خدمات کارت از قبیل صدور ، تمدید ، مسدود کردن، ارائه خدمات افتتاح حساب ( کلیه درگاههای غیر حضوری )، ارائه خدمات چک ( صدور دسته چک ، رویت وضعیت چک و ….) ، ارائه خدمات موقعیت یابی و ارائه شعبه نزدیک تر به مشتری ، ارائه خدمات دریافت نوبت ، خدمات داخل شعبه از طریق موبایل ، ارائه خدمات انتقال بین کارتهای داخلی و ارائه خدمات انتقال درساتنا و پایا از جمله مواردی هستند که در نسخه های بعدی همراه بانک سپه دیده شده اند.
وی گفت: بانک سپه به جز نسخه جدید همراه بانک برنامه و اپلیکیشن خاصی مخصوص استفاده مشتریان بر بستر تلفن همراه دارد که از این جمله معرفی نرم افزار بر روی سیستم عامل windows phone 0 iphone و معرفی نرم افزار mobile view که بر روی بستر اینترنت و مخصوص گوشی های هوشمند می باشد که نرم افزار اخیر، خدمات بسیار متنوع از جمله خدمات شتابی را برروی بستر موبایل فراهم می آورد. این نرم افزار به دلیل استفاده از مرورگر ها قابلیت بهره برداری برای هر نوع گوشی را خواهد داشت .
وی در خصوص نحوه شناسایی و حل مشکلات نسخه های مختلف همراه بانک گفت: در حال حاضر شناسایی و حل مشکلات نسخه های مختلف همراه بانک از طریق ارتباط غیرمستقیم مشتریان با شعب، سامانه ۱۵۵۷ و یا از طریق پرسنل اداره کل تشکیلات و روشها که وظیفه تست این سامانه را دارند صورت می گیرد . همچنین پرسنلی که در اداره کل خدمات فناوری اطلاعات و توسعه بانکداری نوین به امر تولید و توسعه سیستم مشغول به خدمت هستند وظیفه تحقیق در امر موبایل بانکینگ را نیز به عهده دارند تا بدینوسیله ارتقای نسخه های بعدی نیز صورت گیرد .