تاپ خبر۲۴: مدیر عامل بانک ملی ایران تاکید کرد: خوشبختانه عملکرد بانک ملی ایران در زمینه وصول مطالبات، طی سال گذشته موفق بوده و روند کاهشی آن سرعت گرفته است. دکتر عبدالناصر همتی با تشریح اقدامات صورت گرفته برای کاهش مطالبات معوق در سال ۹۳ ابراز داشت: از همان روزهای ابتدای سال گذشته عزم ما […]

تاپ خبر۲۴: مدیر عامل بانک ملی ایران تاکید کرد: خوشبختانه عملکرد بانک ملی ایران در زمینه وصول مطالبات، طی سال گذشته موفق بوده و روند کاهشی آن سرعت گرفته است.
دکتر عبدالناصر همتی با تشریح اقدامات صورت گرفته برای کاهش مطالبات معوق در سال ۹۳ ابراز داشت: از همان روزهای ابتدای سال گذشته عزم ما بر این بود که وضعیت قفل شده مطالبات معوق بانک ملی ایران را بهبود بخشیم چون اعتقاد داشتیم با آزاد شدن حجم زیاد سرمایه‌های قفل شده علاوه بر باز شدن دست بانک برای پرداخت تسهیلات بیشتر به تولیدکنندگان، در بعد کلان نیز این اقدام موجب رشد اقتصادی و کاهش تورم خواهد شد.
وی از وصول و تعیین تکلیف ۶۰ هزار میلیارد ریالی مطالبات معوق بانک ملی ایران در سال ۹۳ خبر داد و گفت: در شش ماهه دوم سال ۹۳ با کاهش ۴۰ درصدی مطالبات معوق، درصد معوقات (NPL) بانک ملی ایران به زیر ۱۰ درصد رسید.
رییس هیأت مدیره بانک ملی ایران افزود: خوشبختانه روند وصول مطالبات معوق در بانک ملی ایران سرعت گرفته است که این می‌تواند خبر خوشی برای تولیدکنندگان کشور باشد چون در سال جاری در راستای اهداف دولت محترم، حمایت مناسبی از تولیدکنندگان خواهیم داشت.
همتی به تبیین برنامه‌های بانک ملی ایران برای وصول مطالبات معوق در طول سال ۹۳ پرداخت و گفت: از ابتدای سال ۹۳ تمامی شعب بانک ملی ایران به صورت روزانه مورد پایش قرار گرفتند و هرگونه افزایش مطالبات آنها به سرعت مورد بررسی قرار می‌گرفت.
وی به تهیه و تدوین دستورالعمل‌های اجرایی برای امهال و تقسیط مطالبات غیر جاری جهت تسهیل شرایط بازپرداخت بدهکاران اشاره کرد و افزود: در سال ۹۳ بانک ملی ایران در چندین مرحله، طرح انگیزشی بخشودگی مانده جرایم تاخیر مازاد بر نرخ معامله را اجرا کرد که منجر به وصول مطالبات و بازگشت منابع و مختومه شدن بسیاری از پرونده‌های مطالباتی شد.
مدیر عامل بانک ملی ایران تشکیل کارگروه‌های ویژه و برگزاری جلسات مستمر را با حضور مدیران ارشد بانک برای بررسی عملکرد شعب در زمینه مطالبات معوق مورد اشاره قرار داد و ادامه داد: برای تسریع در روند وصول مطالبات معوق، از بدهکاران عمده بانک دعوت حضوری صورت گرفت و پس از شنیدن مشکلات آنها در جهت تسهیل شرایط بازپرداخت مصوبات، در همان زمان صادر شد.
همتی با مطلوب ارزیابی کردن عملکرد بانک ملی ایران در زمینه وصول و تعیین تکلیف مطالبات معوق تاکید کرد: عملکرد موفق بانک ملی ایران در سال ۹۳ به عنوان راهنمایی برای سال جاری در دستور کار قرار دارد و قطعاً در سال ۹۴ روند آزادسازی سرمایه‌های قفل شده این بانک برای حمایت از تولید و اقتصاد کشور سرعت خواهد گرفت.