دوشنبه, ۰۵ خرداد ۱۳۹۹

در دیدار با نماینده ولی فقیه در استان قزوین مطرح شد:

وزیر کشور: دولت به دنبال بهبود وضعیت اقتصادی مردم است

وزیر کشور: دولت به دنبال بهبود وضعیت اقتصادی مردم است

تاپ خبر ۲۴ : وزیر کشور با بیان اینکه دولت به دنبال بهبود وضعیت اقتصادی است ، گفت: وضعیت کنونی اقتصادی کشور به گونه ای است که حل مشکلات آن، نیازمند یک تلاش همه جانبه است.

به گزارش تاپ خبر۲۴ به نقل از ایرنا، عبدالرضا رحمانی فضلی صبح پنجشنبه در دیدار با نماینده ولی فقیه در استان و امام جمعه قزوین توجه به اقتصاد را ضروری دانست و افزود: رهبری تاکید کرده اند که اولویت امروز ما اقتصاد است.
وی اظهار داشت: امروز عینیت نماز در قامت نظام جمهوری اسلامی است و محافظت از نماز، محافظت از دست آوردهای نماز است.
رحمانی فضلی ادامه داد: باید تلاش کنیم از همه عوامل و عناصر جمهوری اسلامی و حکومت اسلامی صیانت کنیم؛ هم اعتقادات مردم، هم ولی فقیه به عنوان محور اقامه نماز و آیات قرآن و هم مردم به عنوان پایه اصلی انقلاب اسلامی است.
وی خاطرنشان کرد: امام خمینی (ره) هم به راهش و همه به مردم ایمان داشت و رهبری هم همین مسیر را دنبال می کنند.
وزیر کشور ادامه داد: ما به عنوان حکومت در قامت دولت موظف به صیانت و حفاظت از این عناصر هستیم و برای تحقق این معنا باید تفسیر و تعبیر درستی از قرآن داشته باشیم.
وی افزود: مردم در ۳۷ ساله انقلاب همواره در شرایط خاص زندگی کرده اند اما امروز به واسطه برداشت های غلطی که از اسلام صورت گرفته، فرقه هایی درست شده که آن ها حاضرند برای تفسیرهای غلط خود، جان خودشان را در قالب اقدامات انتحاری فدا کنند و این موضوع شرایط ویژه تری را در منطقه به وجود آورده است.
نماینده ولی فقیه در استان و امام جمعه قزوین در این دیدار گفت: اولین پیام خداوند در سوره مومنون این است که رستگاری، انفرادی به دست نمی آید.
حجت الاسلام و المسلمین عبدالکریم عابدینی با بیان این که تقوا نیز مانند رستگاری، انفرادی حاصل نخواهد شد، افزود: قریب به اتفاق دستورات قران به تقوا در قالب جمع بیان شده و وقتی که این مهم در جامعه دغدغه همگانی شد، به نتیجه خواهد رسید.
وی خاطرنشان کرد: رسالت انبیاء الهی، آشکار کردن گنج ها و استعدادهای نهفته انسان هاست و امروز بسترسازی برای رسیدن به این رسالت الهی، وظیفه فرهیختگان و دولت هاست.
امام جمعه قزوین ادامه داد: شناخت مؤمنان و میزان ایمان آن ها با نماز مشخص می شود و مؤمن کسی است که همواره در پی اقامه نماز است، نه نماز خواندن؛ و این کار را نیز با غفلت و بی خبری انجام نمی دهد
وی یادآور شد: در مقابل منافقان کسانی هستند که نمازشان را بی رمق می خوانند و در نمازشان خشوع ندارند اما مؤمنان در نمازشان خاشع بوده و همواره در پی اقامه دین هستند.
حجت الاسلام عابدینی اضافه کرد: از منظر فرهنگی نیز مؤمنان کسانی هستند که از لغو استقبال نمی کنند، بلکه از آن اعراض می کنند و هیچگاه به دنبال برنامه هایی که در راستای لغو قرار می گیرد، حرکت نمی کنند.
نماینده ولی فقیه در استان قزوین اضافه کرد: اگر بخواهیم برای لغو کاری بکنیم، باید اعمالمان بیهوده نباشد و اگر می خواهیم اعمال بیهوده نداشته باشیم باید افکار و اندیشه هایمان حکیمانه شده و مبتلای به لهو نباشد.
وی با تاکید بر مبنای اقتصاد در جامعه اسلامی، افزود: اگر اقتصاد جامعه بر اساس زکات شکل بگیرد، می تواند گره گشای مشکلات جامعه باشد اما اقتصاد ربوی در نهایت جامعه را به انحراف کشیده و مشکلات عدیده ای را به وجود می آورد.
امام جمعه قزوین بیان کرد: وقتی نماز اقامه می شود، یعنی همه شئونات دینی مورد توجه قرار می گیرد؛ نمی توان به دین نگاه جزیره ای داشت و نمی شود که برخی از مسائل دین جدی گرفته شود، و برخی دیگر را رها کرد.
حجت الاسلام عابدینی یادآور شد: خدای متعال تأکید می کند، کسانی که نگاه جزیره ای به دین دارند و گوشه ای از آن را گرفته و بخشی دیگر را رها نمی کنند در دنیا به خواری مبتلا می شوند و در قیامت نیز به شدیدترین عذاب ها مبتلا خواهند شد.
وی اظهارکرد: اگر بخواهیم از نمازهایمان حفاظت کنیم باید در بانک ها ربا دیده نشود، در ادارات ظلم نباشد و در رفتارهای ما غیر خدا مطرح نباشد و از تعاملات و دوستی هایی که مبنای غیر دینی دارد، پرهیز شود.

نوشته شده توسط سايت خبري تحليلي تاپ خبر 24 در جمعه, ۱۹ شهریور ۱۳۹۵ ساعت ۱۰:۵۳ ق.ظ

دیدگاه