تاپ خبر۲۴:وزیر امور اقتصادی و دارایی کشورمان در راس هیات بلند پایه اقتصادی، جهت شرکت در چهلمین اجلاس گروه بانک توسعه اسلامی به موزامبیک سفر کرد. به گزارش تاپ خبر۲۴ به نقل از شادا ، علی طیب نیا را در این سفر، محمد خزاعی معاون وزیر و رییس کل سازمان سرمایه گذاری و کمک های […]

تاپ خبر۲۴:وزیر امور اقتصادی و دارایی کشورمان در راس هیات بلند پایه اقتصادی، جهت شرکت در چهلمین اجلاس گروه بانک توسعه اسلامی به موزامبیک سفر کرد.

به گزارش تاپ خبر۲۴ به نقل از شادا ، علی طیب نیا را در این سفر، محمد خزاعی معاون وزیر و رییس کل سازمان سرمایه گذاری و کمک های فنی و اقتصادی ایران، محمد پاریزی معاون امور بانکی، بیمه و نظارت بر اجرای سیاست های کلی اصل ۴۴ قانون اساسی و علی اصغر یوسف نژاد معاون حقوقی و امور مجلس وزارت امور اقتصادی و دارایی را همراهی می کنند.این گزارش حاکی است، مراسم افتتاحیه رسمی نشست سالانه گروه بانک توسعه اسلامی روز چهارشنبه (فردا) برگزار خواهد شد و پس از آن، اعضای هیات عامل، طی دو روز، در سه جلسه کاری شرکت می کنند.
بنا براین گزارش، علی طیب نیا در جریان این سفر، با احمد محمد علی رییس بانک توسعه اسلامی و وزرای اقتصادی دیگر کشورهای عضو، دیدار و گفت و گو خواهد کرد.
شایان ذکر است، در حاشیه اجلاس مذکور، نمایشگاه نوآوری و فنآوری کشورهای عضو سازمان کنفرانس اسلامی برگزار می شود که از کشورمان، نمایندگان مرکز همکاری های فنآوری و نوآوری رییس جمهور در آن حضور دارند.
این گزارش حاکی است، در چهلمین اجلاس بانک توسعه اسلامی که در “مرکز بین المللی کنفرانس جواکیوم چیسانو” شهر “ماپوتو” موزامبیک برگزار می شود، برندگان جوایز “اقتصاد اسلامی”، “علوم و تکنولوژی” و “نقش زنان در توسعه” معرفی خواهند شد.
گفتنی است، ایران از بزرگ ترین سهامداران بانک توسعه اسلامی، به عنوان یکی از موسسات بزرگ مالی توسعه ای بین المللی و از نهادهای تخصصی سازمان کنفرانس اسلامی است که تاکنون نهادهای دولتی و بخش خصوصی از تسهیلات مالی آن استفاده کرده اند.