تاپ خبر۲۴: بانک ملی ایران در راستای عمل به مفاد قانون رفع موانع تولید رقابت پذیر، فروش اموال مازاد بانک و شرکت های تابعه خود در سال جاری را در دستور کار دارد. به گزارش تاپ خبر۲۴ از روابط عمومی بانک ملی ایران، این بانک با توجه به تاکیدات دولت مبنی بر خروج بانک ها […]

تاپ خبر۲۴: بانک ملی ایران در راستای عمل به مفاد قانون رفع موانع تولید رقابت پذیر، فروش اموال مازاد بانک و شرکت های تابعه خود در سال جاری را در دستور کار دارد.

به گزارش تاپ خبر۲۴ از روابط عمومی بانک ملی ایران، این بانک با توجه به تاکیدات دولت مبنی بر خروج بانک ها از بنگاه داری، واگذاری اموال و سهام مازاد خود و شرکت های زیرمجموعه را به صورت عمده و خرد از سیاست های مهم سال جاری قرار داده و بر این اساس از ابتدای سال تاکنون موفق به واگذاری بیش از نه هزار و ۶۲۰ میلیارد ریال از اموال و سهام مذکور شده که بیش از هفت هزار میلیارد ریال آن فروش سهام مازاد به صورت خرد بوده است.
همچنین فروش سهام خرد شرکت ها به صورت روزانه انجام و عرضه سهام مازاد به صورت بلوکی و عمده طبق برنامه زمانبدی در حال پیگیری است.
در همین راستا نوبت سوم مزایده سراسری فروش ویژه املاک مسکونی، تجاری، اداری و صنعتی بانک ملی ایران در سال جاری از طریق مزایده سراسری به زودی انجام می شود که جزییات آن در جراید و سایت بانک اطلاع رسانی شده است.
این بانک در سال گذشته نیز موفق شد بیش از ۱۷ هزار میلیارد ریال از اموال مازاد خود اعم از املاک ملکی و تملیکی و سهام شرکت ها را تعیین تکلیف کند که از جمله این واگذاری ها می توان به واگذاری شرکت معدن شکافان به بخش خصوصی اشاره کرد.
لازم به ذکر است، بانک ملی ایران برای تمامی شرکت های مشمول ماده ۱۶ قانون رفع موانع تولید رقابت پذیر و ارتقای نظام مالی کشور کلیه اقدامات واگذاری را در سال گذشته انجام داده که واگذاری تعدادی از آنها به دلایل مختلفی از جمله رعایت مصالح کلی کشور، حفظ سطح اشتغال، وضعیت اقتصادی، عدم استقبال متقاضیان بالقوه و… محقق نشده است. با این حال تحقق اهداف واگذاری با استفاده از تمامی ظرفیت ها و با برنامه ریزی مدون و منسجم، در سال جاری و تا خروج کامل از بنگاهداری در دستور کار بانک ملی ایران قرار دارد.