یکشنبه, ۰۴ فروردین ۱۳۹۸

واریز درآمد فروش سوخت مرزنشینان توسط بانک صادرات ایران به حساب سرپرستان خانوار

واریز درآمد فروش سوخت مرزنشینان توسط بانک صادرات ایران به حساب سرپرستان خانوار

تاپ خبر۲۴:نخستین درآمد حاصل از فروش نفت و گاز از سوی مرزنشینان استان سیستان و بلوچستان توسط بانک صادرات ایران به حساب سرپرستان خانوار واریز گردید.

طی مراسمی که با حضور استاندار ، مسئولان و مدیران استانی و مدیران عالی بانک برگزار شد نخستین درآمد حاصل از فروش سوخت از سوی مرزنشینان به سرپرست خانوار واریز گردید. نارویی استاندار سیستان و بلوچستان در این مراسم طی سخنانی گفت: در نخستین مرحله درآمد حاصل از فروش قانونی سوخت به حساب بیش از ۱۹ هزار سرپرست خانوار مرزنشینان  هیرمند و سراوان  با عاملیت بانک صادرات واریز  شد و در آینده نزدیک پنج شهرستان چابهار، کنارک، میرجاوه، زهک، و سرباز مشمول این طرح خواهند بود.

در بخش دیگری از این مراسم حسینی مدیر شعب بانک صادرات ایران در استان سیستان و بلوچستان در گفتگو با رسانه‌ها اظهار داشت: براساس تصمیمات کارگروه کشوری بانک صادرات ایران به عنوان بانک عامل به منظور انجام عملیات بانکی و پرداخت سود ناشی از این محل انتخاب شد که بر همین اساس سود حاصله از فروش سوخت با حضور استاندار و دیگر مدیران استانی به حساب مرزنشینان هیرمند و سراوان واریز شد.

وی افزود: سود حاصله از محل فروش سوخت به صورت علی الحساب و به میزان یک میلیون ریال به حساب هر یک از سرپرستان خانوار واریز و قابل برداشت است و همچنین به منظور تسهیل در روند افتتاح حساب‌های سرپرستان خانوار و مرزنشینان این بانک بر پایه لیست دریافتی از طریق فرمانداری‌ها نسبت به افتتاح حساب برای تمامی مرزنشینان مشمول این طرح اقدام کرده است.

حسینی تصریح کرد: این بانک توانست باهمت و تلاش شبانه روزی در مدت زمان پیش بینی شده در مجموع تعداد ۱۹۴۱۲ فقره حساب جاری بدون دسته چک برای کلیه سرپرستان خانوار شهرستانهای هیرمند و سراوان افتتاح و با همکاری و هماهنگی اداره کل خدمات نوین بانکی پس از صدور کارتها در زمان برگزاری مراسم مذکور به مرزنشینان توزیع و مبلغ مورد نظر را بموقع به حساب آنها واریز و پس از مراسم قابلیت برداشت را مهیا نماید.

شایان ذکر است بانک صادرات ایران با در اختیار داشتن ۲۸۰۰ شعب، صدور ۳۵ میلیون کارت الکترونیکی و افتتاح بیش از ۴۹ میلیون حساب بانکی نقش موثری در تحقق اهداف بانکداری الکترونیکی داشته و در مقوله واریز یارانه ها نیز حدود ۲۰ درصد از افراد جامعه یارانه خود را از طریق سامانه های پرداخت این بانک دریافت می نمایند.

نوشته شده توسط سايت خبري تحليلي تاپ خبر 24 در سه شنبه, ۰۵ شهریور ۱۳۹۲ ساعت ۹:۱۶ ق.ظ

دیدگاه