تاپ خبر۲۴: مدیر امور اعتباری بانک مسکن از فروش اقساطی بیش از ۹۷۰ هزار واحد مسکن مهر در دولت یازدهم خبرداد و گفت: در حال حاضر هیچ پروژه مسکن مهری وجود ندارد که منتظر تزریق منابع باشد. به گزارش روابط عمومی بانک مسکن، نادر قاسمی با تشریح آخرین وضعیت مسکن مهر گفت: در مجموع این […]

تاپ خبر۲۴: مدیر امور اعتباری بانک مسکن از فروش اقساطی بیش از ۹۷۰ هزار واحد مسکن مهر در دولت یازدهم خبرداد

و گفت: در حال حاضر هیچ پروژه مسکن مهری وجود ندارد که منتظر تزریق منابع باشد.
به گزارش روابط عمومی بانک مسکن، نادر قاسمی با تشریح آخرین وضعیت مسکن مهر گفت: در مجموع این بانک متعهد به تامین مالی برای ۲ میلیون و ۳۷۶ هزار واحد مسکن مهر معادل ۵۵۵ هزارو۳۸۴ میلیارد ریال شده که از ابتدای طرح مسکن مهر تاکنون یک میلیون و ۷۰۷ هزار واحد فروش اقساطی شده است؛ از این تعداد، بیش از ۹۷۰ هزار واحد در سه سال اخیر به مرحله فروش اقساطی رسیده‌اند.
قاسمی با بیان اینکه از ابتدای سال جاری نیز تاکنون ۷۸ هزار واحد فروش اقساطی شده است ادامه داد: از مجموع تعهدات بانک مسکن، تاکنون قرارداد ۲ میلیون و ۳۷۲ هزار واحد به ارزش ۵۰۳ هزار میلیارد ریال منعقد شده است و مراحل پرداخت متمم قراردادهای منعقده با توجه به پیشرفت فیزیکی پروژه ها تا سقف تعهدات بانک بی وقفه ادامه دارد.
مدیر امور اعتباری بانک مسکن با بیان اینکه مسکن مهر به هسته اصلی خود رسیده است، تصریح کرد: در شروع طرح مسکن مهر بسیاری از پروژه‌ها به صورت خودمالک به فروش رسیده‌اند که روند سریع‌تری را طی می‌کرد اما در حال حاضر بسیاری از مشکلات این پروژه‌ها نمایان شده است به طوریکه حدود ۲۹۵ هزار واحد مسکونی فاقد متقاضی هستند و در بلاتکلیفی بسر می برند.
وی همچنین درباره آخرین وضعیت مسکن مهر شهر جدید پردیس گفت: در این منطقه حدود ۸۲ هزار واحد مسکن مهر در قالب ۱۵۳ پروژه وجود دارد که تاکنون ۱۲ هزار واحد فروش اقساطی شده و اگر مشکلات زیربنایی و روبنایی شهر جدید پردیس برطرف شود ۷۰ هزار واحد باقی مانده به سرعت فروش اقساطی خواهند شد.
قاسمی با تاکید بر اینکه بانک مسکن همواره در جهت تزریق به موقع منابع به پروژه‌های مسکن مهر اهتمام ویژه دارد و هیچ تاخیری در تزریق اعتبارات مسکن مهر صورت نگرفته است گفت: در سراسر ایران تمام پروژه‌های مسکن مهر در موعد مقرر و با توجه به پیشرفت فیزیکی تامین مالی شده‌اند و در هیچ مقطع زمانی این بانک توقف پرداخت تسهیلات نداشته و در حال حاضر هیچ پروژه مسکن مهری وجود ندارد که منتظر تزریق منابع باشد.
مدیر امور اعتباری بانک مسکن مهمترین مشکل پروژه‌های مسکن مهر پردیس را عدم تکمیل تاسیسات زیربنایی و روبنایی عنوان کرد و افزود: اگر دستگاه‌های خدمات‌رسان تعهدات خود را در ایجاد تاسیسات زیربنایی و روبنایی انجام دهند سرعت فروش اقساطی این پروژه‌ها شتاب بیشتری می‌گیرد.