تاپ خبر۲۴: ایسوس بزرگترین تولید کننده مادربرد در جهان، با معرفی نسل جدید از مادربردهای سری Z490 خود، انقلابی جدید در استفاده و کاربری از مادربرد در سیستم های خانگی به پا کرد. تیم خلاق R&D ایسوس اینبار برای اولین بار در جهان، هوش مصنوعی را با مادربردهای جدید ادغام کرده تا اصلی ترین نیاز […]

تاپ خبر۲۴: ایسوس بزرگترین تولید کننده مادربرد در جهان، با معرفی نسل جدید از مادربردهای سری Z490 خود، انقلابی جدید در استفاده و کاربری از مادربرد در سیستم های خانگی به پا کرد.

تیم خلاق R&D ایسوس اینبار برای اولین بار در جهان، هوش مصنوعی را با مادربردهای جدید ادغام کرده تا اصلی ترین نیاز های کاربران به صورت هوشمند انجام شوند.

AI Overclocking- افزایش عملکرد هوشمند

کلمه AI از Artificial Intelligence بر گرفته شده است. عملیات و تنظیمات اورکلاکینگ در مادربردها همواره یکی از چالش برانگیز ترین و شاید خطرناک ترین تنظیمات باشد که در صورت اعمال صحیح، افزایش عملکرد چشمگیری را به رایگان در اختیار کاربر قرار می دهد. در سمت دیگر، اگر این تنظیمات دچار مشکل باشد، احتمال ناپایداری سیستم بسیار بالا بوده و حتی ممکن است در شرایط بحرانی تر به قیمت از بین رفتن قطعات سیستم کاربر منجر شود. مهندسین ایسوس، با در نظر گرفتن پارامترهایی نظیر کیفیت سیلیکون تراشه پردازنده، قدرت مدار تغذیه مادربرد و قدرت عملکرد خنک کننده سیستم، این تنظیمات را به صورت کاملاً پایدار، در بالاترین فرکانس ممکن با کمترین ولتاژ کاری در اختیار کاربرهای آماتور قرار می دهد تا به سادگی از افزایش عملکرد سیستم در حالت اورکلاک شده به صورت حرفه ای از سیستم استفاده کنند. تمام این عملیات به سادگی با فعال کردن گزینه AI Overclocking از طریق بایوس UEFI ایسوس یا نرم افزار AI Suite ایسوس در دسترس است.

اگر کاربر حرفه ای هستید، توسط AI Overclocking به سادگی می توانید کیفیت سیلیکون پردازنده را بسنجید و حداکثر کارایی لازم را از سیستم خود داشته باشید.

AI Cooling- خنک سازی هوشمند

خنک سازی سیستم و نویز کم همواره یکی از مبحث های چالش برانگیز در سیستم های دسکتاپ است. در گذشته خنک سازی بهتر به معنای نویز بیشتر از فن های سیستم بود. در مادربردهای جدید ایسوس، راهکار AI Cooling، با الگوریتم هایی پیچیده میزان فشار و دما را در قسمت های مختلف سیستم پیش بینی کرده و فن های متصل به هدرهای مادربرد را در زمان بیکاری یا فشار کار بالا به حالت بهینه کنترل می کند تا نویز های ناخواسته فن های سیستم به صورت هوشمند مدیریت شود.

این راهکار نیز در نرم افزار AI Suite 3 در داشبرد Fan Xpert 4 در دسترس است.

AI NETWORKING- شبکه هوشمند

در مادربردهای جدید، راهکار شبکه ROG GameFirst VI به صورت ویژه به برنامه ها و بازی های تحت شبکه کمک می کند. یک پایگاه داده با لیستی بیش از ۲۰۰,۰۰۰ نرم افزار و بازی که به صورت روزمره بروز رسانی می شود، بسته های شبکه را با اولویت بیشتری در هنگام استفاده از این نرم افزارها در شبکه ارسال و دریافت می کند. در کنار عملکرد فوق العاده اولویت دهی به برنامه های مهم، به سادگی کاربر می تواند پهنای باند و میزان درگیری نرم افزارهای سیستم را در شبکه بررسی کرده و به صورت بلادرنگ میزان عملکرد شبکه را مورد پایش قرار دهد.

هر سه راهکار جدید ایسوس در مادربردهای Z490 به طور کامل وجود دارد ولی در مدل های قدیمی تر نیز برخی از این ویژگی ها یافت می شود که برای اطلاع از مدل ها می توانید به لینک زیر رجوع کنید:

https://www.asus.com/Microsite/motherboard/Intelligent-motherboard/AI-Overclocking.html

در صورت تمایل به تهیه و استفاده از مادربردهای هوشمند ایسوس، می توانید از نمایندگان ایسوس در پاساژهای کامپیوتر شهر خود یا سایت های معتبر اینترنتی، با گارانتی رسمی مورد تایید دفتر ایسوس(لایف سرویس، حامی، سازگار و تجارت گسترش تابا) خریداری نمایید.