تاپ خبر۲۴: با اقدامات همراه اول در زمینه راه‌اندازی و ارتقاء ۲۲۸ سایت ارتباطی در ۳۶۶ روستای استان فارس ظرف یک سال اخیر، ۹۷ درصد جمعیت روستایی این استان به شبکه ملی اطلاعات متصل شد. به گزارش تاپ خبر۲۴ از اداره کل ارتباطات شرکت ارتباطات سیار ایران، آیین بهره برداری و افتتاح پروژه های ارتباطی […]

تاپ خبر۲۴: با اقدامات همراه اول در زمینه راه‌اندازی و ارتقاء ۲۲۸ سایت ارتباطی در ۳۶۶ روستای استان فارس ظرف یک سال اخیر، ۹۷ درصد جمعیت روستایی این استان به شبکه ملی اطلاعات متصل شد.

به گزارش تاپ خبر۲۴ از اداره کل ارتباطات شرکت ارتباطات سیار ایران، آیین بهره برداری و افتتاح پروژه های ارتباطی حوزه روستایی استان فارس و اتصال روستاهای این استان به اینترنت پرسرعت و شبکه ملی اطلاعات، صبح امروز دوشنبه ۷ تیر ۱۴۰۰ با افتتاح نمادین سه پروژه همراه اول در روستاهای «مرغ بزرگ شهرستان ممسنی»، «سیمکان شهرستان بوانات» و «کلانی شهرستان کازرون» و با حضور محمدجواد آذری جهرمی وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات، عنایت الله رحیمی استاندار فارس، مسعود گرشاسبی نماینده همراه اول و جمعی از مسؤولان استانی و مدیران اپراتورهای ارتباطی برگزار شد.

محمدجواد آذری جهرمی، وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات در این مراسم با بیان اینکه در ابتدای شروع کار دولت شاخص زیرساخت توسعه ای این استان جایگاهی بالاتر از ۲۰ را در بین استان ها داشت، اظهار کرد: این در حالی است که فارس قطب الکترونیک کشور بود. همچنین در حالیکه ۱۰ درصد درآمد این حوزه از استان فارس بود، اما وضعیت پوشش اینترنت این استان در سال ۱۳۹۶ کمتر از ۱۵ درصد بود.

کار بزرگ همراه اول برای توسعه ارتباطات روستایی استان فارس
وی ادامه داد: این وضعیت در حالی بود که شهرکی به نام صدرا در استان فارس بالاترین نرخ مصرف دیتا در کشور را روی شبکه همراه اول داشت و در سال ۱۳۹۷ تنها ۶ سایت آنجا مستقر بود؛ اما اکنون ۲۰ سایت جدید در این منطقه نصب شده و تروپوت مشترکان به بیش از دو برابر رسیده است.

وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات ضمن تقدیر و تشکر ویژه از همراه اول تصریح کرد: با وجود تلاش هایی که از سمت شرکت هایی نظیر مخابرات برای توسعه شبکه انتقال در سه فاز صورت گرفت، اما کار بزرگ را «همراه اول» انجام داد و با توسعه گسترده پهنای باند، نزدیک به ۱۳۰۰روستا تحت پوشش اینترنت قرار گرفت.

آذری جهرمی یادآور شد: با وجود اینکه امر توسعه پیچیدگی های مربوط به خود را داشت بطوریکه تجهیزات استفاده شده قبلی برای یک برند اروپایی بود که بعد از اعمال تحریم ها کشور را ترک کردند؛ یک سال نیز معطل تجهیزات بودیم، اما با مدیریت دوستان توانستیم امر توسعه در مناطق روستایی را پیش ببریم.

اقدام ارزشمند همراه اول و بسط مفهوم هر خانه یک کارخانه
عنایت الله رحیمی، استاندار فارس نیز در ادامه این مراسم اشاره ای به جایگاه ویژه ارتباطات و فناوری اطلاعات در امر توسعه داشت و اظهار کرد: ثروت آفرینی در این حوزه بیش از سایر حوزه هاست؛ لذا ایران هم باید در این مسیر حرکت کند.

استاندار فارس با بیان اینکه در آینده ای نه چندان دور «هر خانه می تواند یک کارخانه و محلی برای تولید ثروت» شود که این موضوع در گرو توسعه زیرساخت هاست، بیان کرد: استعدادهای خلاقی در کشور داریم که می توانند در این حوزه ورود و برای کشور ثروت آفرینی کنند.

وی همچنین اقدامات همراه اول و مخابرات ایران در حوزه راه اندازی سایت های ارتباطی و برقراری پوشش جاده ای در روستاهای بالای ۲۰ خانوار این استان را مخصوصا ظرف یک سال اخیر، ارزشمند و قابل تقدیر و تشکر دانست.

براساس این گزارش، همراه اول با نقش آفرینی گسترده و تعهد به اجرای پروژه USO توانسته پوشش ارتباطات خود مبتنی بر نسل های نوین تکنولوژی را در روستاهای استان فارس فراهم آورد تا اکنون شاهد دسترسی ۹۰ درصد روستاهای بالای ۲۰ خانوار این استان به شبکه ملی اطلاعات باشیم.

همراه اول اپراتور پیشرو در ورود ۵G به ایران و رکورددار سرعت اینترنت
گفتنی است همراه اول به عنوان «لوکوموتیو پرقدرت مسیر حرکتی ایران دیجیتال» از سال ۱۳۹۵ ورود به فناوری ۵G را به عنوان اپراتور پیشرو، آغاز کرده و با استفاده از توان داخلی شامل تیم های فنی اپراتور و شرکت های ایرانی، فرآیند بومی سازی این فناوری (نسل پنجم) را از آن زمان تا کنون راهبری می کند.