تاپ خبر۲۴: جدیدترین آمارهای مربوط به وضعیت رومینگ ملی، نشان می‌دهد که اپراتور اول تلفن همراه میزبان ۷۹ درصد کل ترافیک مربوط به رومینگ ملی بوده است. به گزارش تاپ خبر۲۴ از خبرگزاری موج، اجرای طرح «رومینگ ملی» با این هدف که در صورت نبود آنتن یک اپراتور در منطقه‌ای، بتوان از آنتن اپراتورهای دیگر […]

تاپ خبر۲۴: جدیدترین آمارهای مربوط به وضعیت رومینگ ملی، نشان می‌دهد که اپراتور اول تلفن همراه میزبان ۷۹ درصد کل ترافیک مربوط به رومینگ ملی بوده است.

به گزارش تاپ خبر۲۴ از خبرگزاری موج، اجرای طرح «رومینگ ملی» با این هدف که در صورت نبود آنتن یک اپراتور در منطقه‌ای، بتوان از آنتن اپراتورهای دیگر استفاده کرد، برای نخستین بار خردادماه سال ۱۳۹۳ در کشور اجرایی شد.

مطابق آنچه گفته شد، اجرای طرح رومینگ ملی با این هدف انجام بود که چنانچه در منطقه‌ای، سیم‌کارت مشترکان آنتن نداشت، آنها بتوانند از آنتن اپراتورهای دیگر که در آن منطقه پوشش دارند، استفاده کنند. بنابراین جدیدترین گزارش سازمان تنظیم مقررات و ارتباطات رادیویی درباره تماس‌های جابجا شده در شبکه اپراتورهای تلفن همراه خالی از لطف نیست.

آمارهای رسمی دولت نشان می‌دهد تا پایان سه ماهه‌ سوم سال جاری ۱۲ میلیون و ۳۴۰ هزار و ۸۰۷ مکالمه ایرانسلی‌ها و رایتلی‌ها از طریق شبکه همراه اول انجام شده است.

همچنین ۳ میلیون و ۳۴۸ هزار و ۱۸۷ تماس همراه اولی‌ها و رایتلی‌ها نیز در شبکه ایرانسل انجام شده است.

بنابراین مجموع آمار مربوط به رومینگ مکالمات بین اپراتورهای تلفن همراه تاکنون ۱۵۶۸۸۹۹۴ بوده که میزبانی ۷۸٫۶۶ درصد کل مکالمات رومینگی، در شبکه همراه اول بوده است.