تاپ خبر۲۴: مجتمع فولاد صنعت بناب به عنوان یکی از شرکت های زیر مجموعه گروه مالی گردشگری شاهد معرفی مدیرعامل جدید، تلاش برای افزایش ظرفیت تولید و هدفگذاری برای رسیدن به صادرات سه میلیون تنی انواع محصولات فولادی است؛ تلاشی که به امید کارکنان این مجتمع تبدیل شده و نویدبخش آینده ای روشن برای بزرگترین […]

تاپ خبر۲۴: مجتمع فولاد صنعت بناب به عنوان یکی از شرکت های زیر مجموعه گروه مالی گردشگری شاهد معرفی مدیرعامل جدید، تلاش برای افزایش ظرفیت تولید و هدفگذاری برای رسیدن به صادرات سه میلیون تنی انواع محصولات فولادی است؛ تلاشی که به امید کارکنان این مجتمع تبدیل شده و نویدبخش آینده ای روشن برای بزرگترین تولیدکننده فولاد کشور است.

به گزارش تاپ خبر۲۴ از روابط عمومی و امور بین الملل گروه مالی گردشگری ، مدیرعامل بانک گردشگری با حضور در مجتمع فولاد صنعت بناب، این مجتمع را نماد غرور ملی کشور خواند و افزود: با ورود هیات مدیره جدید این مجتمع در ماه های آتی ، و با تزریق اعتبار مورد نیاز از سوی نظام بانکی کشور و تامین مواد اولیه شاهد رونق تولید خواهد بود.
خسرو خواجه حسنی با اشاره به اینکه پیشرفت کشور با رونق تولید در بخش فولاد آغاز می شود، ادامه داد: امروزه مهمترین دغدغه دولت و مردم ایجاد اشتغال بوده و افزایش تولید و صادرات انواع محصولات فولادی از این مجتمع راهکاری برای تثبیت موقعیت های شغلی و اشتغالزایی بیشتر است.
به گفته وی رکود صنعت فولاد طی سال های اخیر موجب بروز مشکلاتی در مجتمع فولاد صنعت بناب شده است اما در زمان حاضر همت لازم برای افزایش بهره وری در این مجتمع وجود دارد.
معاون منابع انسانی گروه مالی گردشگری نیز با اشاره به اینکه حدود ۵ هزار نفر در شرکت های زیر مجموعه این هلدینگ اشتغال دارند، گفت: سرمایه های انسانی مجتمع فولاد صنعت بناب ارزشمندتر از سرمایه های مالی این مجتمع است.
ابراهیم جهانگیری با اشاره به اینکه امروزه میزان دارایی مطرح نیست و نحوه استفاده از آن ملاک عمل است، افزود: هرچه کار گسترده تر باشد، به همان اندازه مشکلات بیشتر است اما با مشارکت جمعی می توان آینده روشنی برای این مجتمع تولیدی رقم زد.
به گفته وی سه ماموریت ” اصلاح ساختار تولید و افزایش بهره وری “، ” برنامه ریزی برای ایجاد واحدهای جدید از جمله فروسیلیس ” و ” بکارگیری راهکارهای افزایش انگیزش همکاران و حفظ کرامت آنان ” برای هیات مدیره جدید این مجتمع تعریف شده است.
معاون مدیرعامل بانک گردشگری نیز ضمن تسلیت به مناسبت شهادت جمعی از آتش نشانان در ساختمان پلاسکو تهران، با تقدیر از کارکنان مجتمع فولاد صنعت بناب ، از عزم نظام بانکی کشور، بانک مرکزی ج.ا.ا و مسئولین اقتصادی کشور و به ویژه استاندار و نمایندگان مجلس و سایر مسئولین محلی برای حمایت از مجتمع فولاد صنعت بناب و افزایش تولید این مجتمع بزرگ خبر داد.
محمد ربیع زاده افزایش ۱۰ برابری تولید این مجتمع برای رسیدن به وضعیت مطلوب و تامین هزینه ها را خواستار شد و گفت: این مجتمع در سایه حمایت های موجود می تواند در صورت افزایش تولید و اصلاح ساختار مالی از کاهش نرخ تسهیلات و سایر معافیت ها بهره مند شود و بیش از پیش مورد حمایت نظام بانکی قرار گیرد.
مدیرعامل جدید مجتمع فولاد صنعت بناب نیز با اشاره به اینکه منافع مجموعه به خود کارکنان بر می گردد، گفت: همه باید دست در دست هم بدهند تا این مجتمع که از ابتدای احداث آن قدم به قدم حضور داشته ام، به سرمنزل مقصود برسد.
محمدرضا ادریسی ضمن ابراز امیدواری نسبت به افزایش تولید این مجتمع در ماه های آتی افزود: کار و تلاش صادقانه محور فعالیت های این مجتمع به شمار می رود.
در این آئین روشن رنجبر صباغ و قهرمان صمدی نیز به عنوان اعضاء جدید هیات مدیره و به ترتیب قائم مقام مدیرعامل و معاون مالی و اداری مجتمع معرفی شدند.
همچنین از تلاش های بابک علیزاده شهیر، مدیرعامل سابق مجتمع فولاد صنعت بناب و معاون مالی و اداری سابق این مجموعه قدردانی شد.
این مجتمع فعالیت خود را در چندین فاز از اواخر ۱۳۸۳ شمسی در زمینی به مساحت ۱۳۲ هکتار و در شهرک صنعتی بناب/ آذربایجان شرقی/ با امکانات زیربنایی ایده آل شامل دسترسی به جاده اصلی، راه آهن، نیروگاه، خطوط انتقال گاز و آب آغاز کرد.
این مجتمع دارای ۲ واحد ذوب و ریخته گری فعال شامل فولاد صنعت شهریار/ ۱۳۸۹/ و ذوب شاهین / ۱۳۹۲/ به ظرفیت اسمی ۶۰۰ هزار تن در سال است.
مجتمع فولاد صنعت بناب دارای هفت خط نورد گرم با توان تولید انواع میلگرد آجدار فولادی، تیرآهن، نبشی، ناودانی و مفتول آلیاژی با ظرفیت اسمی ۲ میلیون و ۴۵۰ هزار تن است.
خطوط نورد این مجتمع در بخش خصوصی مقام اول و در میان تولیدکنندگان فولاد اعم از خصوصی و دولتی در بخش نورد مقاطع نیمه سبک و نیمه سنگین مقام چهارم کشور را داراست.
area