تاپ خبر۲۴ : نصب بیش از چهار هزار دستگاه کارتخوان ثابت و سیار و فراهم بودن سایر روش های پرداخت الکترونیکی در نمایشگاه کتاب امسال، خرید را برای مراجعه کنندگان و فروشندگان آسان و سریع می کند. حامد منصوری مدیرعامل شرکت آسان پرداخت در نشستی خبری با حضور خبرنگاران درباره تمهیدات فراهم شده برای نمایشگاه […]

تاپ خبر۲۴ : نصب بیش از چهار هزار دستگاه کارتخوان ثابت و سیار و فراهم بودن سایر روش های پرداخت الکترونیکی در نمایشگاه کتاب امسال، خرید را برای مراجعه کنندگان و فروشندگان آسان و سریع می کند.

حامد منصوری مدیرعامل شرکت آسان پرداخت در نشستی خبری با حضور خبرنگاران درباره تمهیدات فراهم شده برای نمایشگاه گفت: امسال علاوه بر تجهیز تمامی غرفه های نمایشگاه به بروزترین تکنولوژی POSدنیا برای اولین بار در کشور امکان خرید کتاب و پرداخت هزینه بدون کارت فیزیکی و از طریق اپلیکیشن فراهم است.
وی افزود: شرکت آسان پرداخت با همکاری بانک شهر و وزارت فرهنگ و ارشاد و اسلامی، صدور و پرداخت هزینه بن کارت مجازی را از طریق اپلیکیشن آپ فراهم آورده است . با این روش علاوه بر صرفه جویی در زمان و هزینه، بازدیدکنندگان نمایشگاه براحتی پرداخت های خود را از طریق اپلیکیشن آپ انجام داده و رسید خرید آنها توسط دستگاه POS پذیرنده در همان غرفه به سرعت چاپ می شود . گفتنی است هزینه اینترنت اپلیکیشن آپ در طول مدت نمایشگاه برای تمامی مشترکین اپراتورهای همراه اول ،ایرانسل و رایتل رایگان است .
به گفته منصوری ” سال۱۳۹۴در طول دوره برگزاری نمایشگاه کتاب حدود ۱ میلیون و ۶۰۰ هزار تراکنش از طریق دستگاه هایpos انجام شد و امسال آمادگی انجام تراکنش های بیشتر هم ایجاد شده است”.
مسئولین وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی و بانک صادرات به عنوان بانک عامل نمایشگاه کتاب سال گذشته از عملکرد آسان پرداخت در پوشش دهی پرداخت های الکترونیک بازدید کنندگان رضایت کامل داشتند. امیدوار هستیم که امسال نیز با زیر ساختهایی که از هفته ها پیش مقدمات آن انجام شده و تیم اجرایی متخصص در بخش فنی باز هم رضایت وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی بانک عامل ، (ناشران و غرفه داران ) و در نهایت بازدید کنندگان را جلب کنیم .
مدیرعامل آسان پرداخت ادامه داد: مانند هر سال کارهای مربوط به زیر ساخت فنی اعم از اتصالات، سرور ، سرعت،pos های پورتابل، تعداد pos ها که در حدود ۴۰۰۰ عدد دستگاه به حدود ۱۵۰۰ پذیرنده آماده خدمات دهی است . ضمن اینکه امکان برقراری ارتباط برای پوزهای بدون سیم فراهم شده است تا در صورت بروز مشکل در ارتباط پوزهای ثابت، خللی در فرایند پرداخت ایجاد نشود.
وی در مورد اینکه فرآیند انتخاب آسان پرداخت به عنوان مجری پرداخت الکترونیک نمایشگاه کتاب به چه صورت بوده است ، گفت: پس از اینکه بانک شهر به عنوان بانک عامل پرداخت در نمایشگاه کتاب انتخاب شد این بانک برای انتخاب pspاقدام به برگزاری مناقصه نمود و طی این فرآیند شرکت آسان پرداخت برای پوشش دهی پرداخت الکترونیک نمایشگاه کتاب انتخاب شد.
وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی برای سهولت دسترسی دانشجویان به بن کتاب به صدور بن مجازی کتاب با همکاری بانک شهر و شرکت آسان پرداخت پرشین (آپ) اقدام نمود. با این حال انتخاب میان صدور بن مجازی یا خرید و دریافت بن فیزیکی با متقاضی (دانشجویان ) است .
امکان خرید با اپلیکیشن موبایلی برای اولین بار در نمایشگاه کتاب فراهم شد
مدیرعامل آسان پرداخت درباره امنیت روش استفاده از بن کارت مجازی و اپلیکیشن آپ نیز گفت: نرم افزار موبایلی آپ روی بستر اینترنت و با لحاظ نمودن تمام موارد و مسائل امنیتی بانک مرکزی و شاپرک، راه اندازی شده است . در حال حاضر پرداخت از طریق این اپلیکیشن از امن ترین روشهای موجود پرداخت در بستر موبایل است. در موارد مشابه و رایج پرداختهای اینترنتی روی موبایل، باتوجه به استفاده درگاه پرداخت در نرم افزارهای دیگر مسئولیت برقراری امنیت با مالک نرم افزاری است که نصب نموده اید، در حالیکه مالک آپ خود دارای مجوز psp است و تمام موارد امنیتی را رعایت نموده است. ضمن اینکه تنها psp ها مجور پوشش دهی این نوع پرداخت غیر حضوری را دارند.
وی افزود: به زبانی ساده تر می توان گفت، شرکت آسان پرداخت پرشین در چارچوب الزامات و مقررات شرکت شاپرک و بانک مرکزی جمهوری اسلامی انواع خدمات پرداخت الکترونیک را پوشش می دهد. لازم به ذکر است که علاوه بر خرید از نمایشگاه کتاب می توان انواع پرداخت های غیر حضوری مانند خرید شارژ تلفن همراه ، شارژ اینترنت، پرداخت قبوض خدماتی، پرداخت جرائم رانندگی، نیکوکاری و صدور بیمه نامه و غیره را از طریق اپلیکیشن آپ به آسانی و در کمترین زمان می توان انجام داد.
منصوری ادامه داد: تا کنون نزدیک به ۱۸۰ هزار بن کارت کتاب صادر شده که بالغ بر ۳۵ درصد آنها بن کارت مجازی هستند.
برای تماشای تصاویر نشست خبری اینجا کلیک کنید.