تاپ خبر۲۴: نشست ارزیابی جایزه سازمان های دانشی برتر با حضور ارزیابان شورای عالی راهبری جایزه جهانی MAKE ، مدیر عامل و معاونین بانک مهر اقتصاد برگزار شد. به گزارش تاپ خبر۲۴ به نقل از روابط عمومی بانک مهر اقتصاد، دکتر نتاج – مدیر عامل بانک – در این نشست اظهار داشت: جایزه سازمان دانشی […]

تاپ خبر۲۴: نشست ارزیابی جایزه سازمان های دانشی برتر با حضور ارزیابان شورای عالی راهبری جایزه جهانی MAKE ، مدیر عامل و معاونین بانک مهر اقتصاد برگزار شد.
به گزارش تاپ خبر۲۴ به نقل از روابط عمومی بانک مهر اقتصاد، دکتر نتاج – مدیر عامل بانک – در این نشست اظهار داشت: جایزه سازمان دانشی برتر به دنبال شناساندن سازمان هایی است که از طریق تبدیل دانش به محصولات و خدمات در خلق ارزش برای ذینفعان خود نسبت به سازمان های دیگر برتری دارند از اینرو مجموعه مهر نیز در صدد است تا با پیاده سازی و اجرای آن تداوم فعالیت و پایداری شرکتی خود را حفظ و تداوم بخشد چرا که برای خدمت بهتر نیاز به سازمانی برتر داریم.
وی مراحل تشخیص، خلق، نگهداری، تشریک و به کارگیری دانش را فرآیند پنج مرحله ای مدیریت دانش عنوان کرد و گفت: این مراحل با تشکیل انجمن های نخبگی و با کمک آن ها در بانک مهر اقتصاد در حال اجراست و در تلاشیم تا در قالب این فرآیند، دانش سازمانی بانک را مدیریت کنیم تا آنچه که پس از مرحله تشخیص خلق می شود نهایتا به بهره برداری رسیده و مجموعه را در جهت اهداف سازمانی کمک کند.
نتاج با بیان اینکه ۲۰۳ انجمن نخبگی دانش را در بانک مهر اقتصاد مدیریت می کنند، افزود: الگو برداری و معیار گزینی از جمله موضوعاتی است که از دیرباز در این بانک مورد توجه بوده است و هرچه سازمان بالغ تر می شود اهمیت این مقوله نیز افزایش می یابد چرا که با استفاده از ابزار الگوبرداری می توان در زمان و هزینه های سازمان صرفه جویی کرد.
مدیر عامل بانک مهر اقتصاد دانش سازمانی را یکی از مزیت های رقابتی سازمان دانست و ابراز داشت: سرمایه انسانی، ساختاری و ارتباطی سه متغییر تشکیل دهنده سرمایه فکری به شمار می روند که در این بانک تلاش شده است تا حد امکان به این سه عامل توجه شود به عنوان مثال در بحث سرمایه ارتباطی که شامل مقولاتی چون برند، مشتریان، وفاداری مشتری، کانال های توزیع، ارتباط با تامین کنندگان و نهایتا رضایتمندی مشتری می شود، همه ساله با اندازه گیری های دقیق و علمی این موارد رصد شده اند.
نتاج تقویت سرمایه های فکری و به کار گیری فرآیندهای تعریف شده در مدیریت دانش را موجب کاهش ریسک تصمیم گیری دانست و گفت: بانک مهر اقتصاد به منظور ارزیابی خود از سال ۱۳۸۷ در جایزه ملی بهره وری و سرآمدی سازمانی حضور دارد که در سال گذشته موفق به کسب تقدیر نامه چهار ستاره تعالی شده است.
وی خاطر نشان کرد: بانک مهر اقتصاد با شرکت در رتبه بندی صد شرکت برتر و حضور در ارزیابی جایزه سلامت اداری همواره در صدد بوده تا خود را در محک ارزیابی های بیرونی قرار دهد که خوشبختانه در سال ۱۳۹۱ در رتبه بندی صد شرکت برتر جایگاه هفتم را در میان بانک ها و موسسات مالی کشور به خود اختصاص داد و در آذر ماه سال جاری نیز در چهارمین ارزیابی جایزه سلامت اداری موفق به کسب تندیس به عنوان یکی از چهار بانک برتر کشور شد.