تاپ خبر۲۴: حدس و گمان‌های چند روزه خریداران در رابطه با ارزانی احتمالی مسکن در آینده نزدیک از نظر بنگاهداران املاک امری بعید نیست، اما به طور یقین این موضوع تا عملی شدن فاصله دارد و تنها در حد پیش‌بینی است. مشاور املاک فعالی در خیابان طوس درباره وضعیت فعلی بازار خرید و فروش واحدهای […]

تاپ خبر۲۴: حدس و گمان‌های چند روزه خریداران در رابطه با ارزانی احتمالی مسکن در آینده نزدیک از نظر بنگاهداران املاک امری بعید نیست، اما به طور یقین این موضوع تا عملی شدن فاصله دارد و تنها در حد پیش‌بینی است.

مشاور املاک فعالی در خیابان طوس درباره وضعیت فعلی بازار خرید و فروش واحدهای مسکونی و همچنین چگونگی سیر قیمت‌های پیشنهادی به دنیای اقتصاد گفت: در حال حاضر قیمت‌هایی که از قبل در فایل‌های فروش ثبت شده بودند هنوز هیچ تغییری به سمت کاهش نداشته اند.
وی در ادامه افزود: در حین معامله هم آن دسته از مالکان که واقعا فروشنده هستند برای خریدار تخفیفی قائل می‌شوند، اما برخی از فروشنده‌ها هم هستند که به اصطلاح دندان گرد هستند و یک ریال هم تخفیف نمی‌دهند.
مقصودی با این تفاسیر تصریح کرد: زمزمه ارزانی از سوی خریداران در بازار پیچیده است، اما از سوی فروشنده هنوز ارزانی را مشاهده نکرده‌ایم.
وی قیمت پیشنهادی هر متر مربع واحدهای نوساز در خیابان طوس را بین ۴ میلیون تا ۴ میلیون و ۳۰۰ هزار تومان عنوان کرد.
معاملات پایین‌تر از قیمت پیشنهادی  فروشنده‌ها جوش می‌خورد
در خیابان نیروی هوایی یکی از فعالان بازار مسکن اظهار کرد: اکنون بازار معاملات در رکود به سر می‌برد به همین خاطر در اغلب معاملات در چنین وضعیتی خریدار موفق می‌شود هرچند به میزان ناچیز از مالک تخفیف بگیرد به همین دلیل بر سر میز معامله قیمتی که معامله می‌شود با قیمت پیشنهادی مالک یکی نیست و پایین‌تر است. وی در ادامه قیمت پیشنهادی هر متر مربع واحد نوساز بعد از خیابان‌های هفتم نیروی هوایی را بین ۴ میلیون و ۳۰۰ هزار تا ۴ میلیون و ۸۰۰ هزار تومان اعلام کرد.
پیدایش ارزانی زمان بر است
همچنین برخی از بنگاهداران معتقد هستند که اگرچه زمزمه ارزانی در بازار مسکن پیچیده است، اما فروشنده‌ها همچنان بر سر قیمت‌های پیشنهادی خود مصمم هستند و در حال حاضر تنها تاثیری که این مساله بر بازار مسکن گذاشته است مردد شدن خریداران و فروشنده‌ها است.
روحی یکی از  بنگاهداران در خیابان جمالزاده تصریح کرد: اگر قرار باشد ارزانی در بازار صورت بگیرد باید خاطر‌نشان کرد که یک شبه این اتفاق روی نخواهد داد؛ چراکه زمان بر خواهد بود، حتی شاید ارزانی به معنای واقعی با گذشت یکسال در بازار مسکن دیده شود. روحی قیمت هر متر مربع واحد مسکونی نوساز در خیابان جمالزاده را از سوی فروشنده‌ها از ۵ میلیون و ۳۰۰ هزار تا ۶ میلیون تومان عنوان کرد.

منبع : مشرق نیوز