تاپ خبر۲۴: پس از مدت ها انتظار، نخستین دوره لیگ ورزش‌های الکترونیک و بازی‌های رایانه‌ای در کشور به طور رسمی شروع شد. این لیگ با پلتفرمی جامع در وبسایت ELIGO.ir با همکاری دو مجموعه انجمن ورزش‌های الکترونیک، بخش قطعات دفتر ایسوس و دیگر همراهان شروع به کار کرد. انجمن ورزش‌های الکترونیک ایران در سال ۱۳۸۵ […]

تاپ خبر۲۴: پس از مدت ها انتظار، نخستین دوره لیگ ورزش‌های الکترونیک و بازی‌های رایانه‌ای در کشور به طور رسمی شروع شد.

این لیگ با پلتفرمی جامع در وبسایت ELIGO.ir با همکاری دو مجموعه انجمن ورزش‌های الکترونیک، بخش قطعات دفتر ایسوس و دیگر همراهان شروع به کار کرد.

انجمن ورزش‌های الکترونیک ایران در سال ۱۳۸۵ در وزارت ورزش و جوانان تحت پوشش فدراسیون ورزش‌های همگانی تشکیل و راه اندازی شده است.

این مجموعه مسولیت برگزاری مسابقات، دوره های آموزشی، لیگ و اعزام تیم های ملی را در کنار گسترش و توسعه این رشته نو پا به عهده دارد. از دیگر وظایف ذاتی و الزامی انجمن راه اندازی باشگاه های ورزش‌های الکترونیک در سطح کشور می‌باشد.

در طول ۱۴ سال فعالیت انجمن بازیکنان و تیم های ملی کشورمان مقام های جهانی و آسیایی را بدست آورده اند، که در سال جاری و در یازدهمین دوره مسابقات جهانی ورزش‌های الکترونیک تحت پوشش فدراسیون جهانی ورزش‌های الکترونیک IESF در کشور کره جنوبی، بازیکن فوتبال الکترونیک کشورمان مدال طلای این بازی را از آن خود کرد و قهرمان جهان شد. در حال حاضر انجمن با حمایت وزارت ورزش و جوانان، اولین دوره لیگ ورزش‌های الکترونیک این رشته را در اسفند ماه سال جاری برگزار می‌کند، که دوره های بعدی لیگ به صورت فصلی از سال آینده ادامه پیدا خواهد کرد.

بخش قطعات دفتر ایسوس نیز، به عنوان برند نخست گیمینگ در جهان، مکمل فعالیت های انجمن بوده و به عنوان یکی از اصلی ترین حامیان صنعت گیم در ایران، در کنار گیمرها بوده است. این برند نیز با تامین و تجهیز گیمرهای ایرانی با جدیدترین و بهترین محصولات معرفی شده در کلاس جهانی، سعی بر این داشته تا کیفیت و سطح مسابقات را مانند سایر نقاط جهان به بهترین درجه برگزار کند.

در این دوره از مسابقات لیگ ۱۲ بازی انتخاب شده است که در مجموع مبلغ ۱۱۰ میلیون تومان جایزه نقدی به قهرمانان مختلف تعلق می‌گیرد و به امید خداوند متعال در دوره بعدی لیگ، فصل بهار ۱۳۹۹ به ۲۰ بازی افزایش پیدا می‌کند.

علاقه‌مندان و مخاطبان میتوانند از طریق سایت رسمی لیگ ELIGO.ir اطلاعات بیشتری کسب نمایند و در مسابقات لیگ شرکت نمایند.