تاپ خبر۲۴ : معاون امور استان های سازمان تأمین اجتماعی از استقرار و شروع به کار میزخدمت در تمامی واحدهای اجرایی این سازمان در سراسر کشور خبر داد و گفت: ٢٢ خدمت اصلی سازمان تأمین اجتماعی از طریق میز خدمت ارائه می شود. به گزارش تاپ خبر۲۴ از اداره کل روابط عمومی سازمان تامین اجتماعی، […]

تاپ خبر۲۴ : معاون امور استان های سازمان تأمین اجتماعی از استقرار و شروع به کار میزخدمت در تمامی واحدهای اجرایی این سازمان در سراسر کشور خبر داد

و گفت: ٢٢ خدمت اصلی سازمان تأمین اجتماعی از طریق میز خدمت ارائه می شود.

به گزارش تاپ خبر۲۴ از اداره کل روابط عمومی سازمان تامین اجتماعی، قائم موهبتی در جلسه ویدئو کنفرانس با مدیران کل تأمین اجتماعی استانها که درباره استقرار میز خدمت در واحدهای اجرایی برگزار شد، اظهار داشت: نحوه استقرار میز خدمت و خدمات قابل ارائه در این ساختار با همفکری و اخذ نظرات مدیران و کارشناسان سازمان انجام شده است.

وی افزود: سازمان تأمین اجتماعی از ادوار قبل اقداماتی را برای ایجاد ساختار نوین واحدهای اجرای آغاز کرده است که میز خدمت نیز تکمیل کننده طرح ساختار نوین است و آمادگی لازم در سازمان تأمین اجتماعی برای فعالیت موفق میز خدمت فراهم است.

معاون امور استان های سازمان تأمین اجتماعی گفت: برای استقرار میز خدمت از فضای اداری موجود در شعب تأمین اجتماعی نهایت استفاده شده است و محدودیت فضای ساختمان ها مانع اجرای برنامه میز خدمت نخواهد بود.

موهبتی ادامه داد: این برنامه برای خدمت رسانی مناسب به مردم طراحی شده است و باید جوهر خدمت رسانی مورد توجه باشد و در نهایت رضایتمندی مردم را افزایش دهیم.

علی ربیع زاده، مدیرکل دفتر نظارت و ارزشیابی سازمان تأمین اجتماعی نیز در این جلسه گفت: به منظور کارآمدی مناسب میزخدمت و استفاده بهینه مراجعه کنندگان به واحدهای اجرایی سازمان تأمین اجتماعی، سرویس های ٢٢٢ گانه ای برای ارائه در میز خدمت تعریف شده است و سطوح دسترسی کارشناسان مستقر در میز خدمت نیز بر اساس سرویس های ٢٢ گانه تعریف شده است.

وی افزود: تمام شرایط برای خدمت رسانی میز خدمت مهیا شده است و امیدوارم فعالیت میزخدمت منجر به رضایتمندی مردم و تسهیل در فعالیت واحدهای اجرایی تأمین اجتماعی شود.

ایمان بیوس، رئیس مرکز ارتباط مردمی سازمان تأمین اجتماعی نیز در این جلسه گفت: میزخدمت در اجرای دستورالعمل ریاست جمهوری و بخشنامه  مدیرعامل سازمان تأمین اجتماعی در تمامی شعب تأمین اجتماعی مستقر شده است.

وی افزود: با هماهنگی های به عمل آمده فعالیت ها و خدماتی که برای ارائه در میز خدمت درنظر گرفته شده است، به مرور ارتقا خواهد یافت و امیدواریم میز خدمت منجر به بهبود فعالیت های سازمان تأمین اجتماعی شود.

بیوس ادامه داد: هدف نهایی استقرار میز خدمت توسعه استفاده از فن آوری اطلاعات است و پس از اتمام تمامی برنامه های پیش بینی شده در میز خدمت باید برای غیرحضوری شدن خدمات و استقرار میزخدمت غیرحضوری آماده شویم تا بیمه شدگان بتوانند بدون نیاز به مراجعه حضوری از خدمات سازمان تأمین اجتماعی استفاده کنند.

جعفر سمساری، مدیرکل تأمین اجتماعی استان آذربایجانشرقی که از طریق ارتباط ویدئوکنفرانسی در این جلسه حضور داشت، گفت: طرح ساختار نوین  ارائه خدمات در شعب تأمین اجتماعی استان آذربایجانشرقی به خوبی اجرایی شده است و به همین دلیل استقرار میز خدمت نیز با سهولت بیشتری قابل انجام است.

خداقلی میرزایی، مدیرکل تأمین اجتماعی شرق تهران طی ارتباط ویدئو کنفرانسی گفت: استقرار میزخدمت از آرزوهای دیرینه سازمان تأمین اجتماعی بود  و با شروع این اقدام، زمینه های مناسبی برای تسهیل خدمت رسانی به مردم فراهم شده است.

وی افزود: در تعدادی از شعب تأمین اجتماعی شهر تهران محدودیت هایی از نظر فضای اداری وجود دارد اما میز خدمت در تمامی شعب مستقر شده و درحال فعالیت است.

مرتضی سلامی، مدیرکل تأمین اجتماعی استان البرز نیز گفت: سازمان تامین اجتماعی در استقرار میز خدمت پیش رو است و طرح ساختار نوین از گذشته  انجام می شود که در اجرای این طرح نیز کمک می کند.

وی افزود: اکثر مراجعه کنندگان به شعب تأمین اجتماعی به صورت مداوم برای استفاده از خدمات به واحدهای اجرایی این سازمان مراجعه می کنند و با فرآیندهای اداری تاحدودی آشنایی دارند که این امر نیز در استقرار میزخدمت و موفقیت این برنامه تأثیر خوبی دارد.

عبدالکریم نباتی، مدیرکل تأمین اجتماعی استان فارس نیز در این جلسه گفت: امکانات لازم برای استقرار میز خدمت فراهم شده و فعالیت میزخدمت در  شعب تأمین اجتماعی آغاز شده است.

وی ادامه داد: مسائلی درباره تأمین نیروی انسانی بویژه در شعب کوچک وجود دارد و باید برنامه ریزی مناسب در این زمینه انجام شود. بویژه در شعب کوچک که در برخی از واحدهای شعبه تنها یک نفر مشغول به کار است، تأمین نیرو برای میز خدمت با محدودیت بیشتری روبرو است.

صباغ، معاون بیمه ای اداره کل تأمین اجتماعی استان خوزستان نیز در این جلسه گفت: مراجع برون سازمانی و مسئولین استانی از استقرار میز خدمت در  واحدهای اجرایی تأمین اجتماعی استان اظهار رضایت کرده اند.

وی افزود: در استان خوزستان با توجه به کوتاه شدن ساعت کار اداری، میز خدمت می تواند زمینه ساز استفاده بیشتر از زمان محدود خدمت رسانی ادارات باشد.

مقصودمقدمی کیا، مدیرکل تأمین اجتماعی استان آذربایجان غربی نیز در این جلسه گفت: میز خدمت برای تسهیل خدمت رسانی ایجاد شده است و برای  حل مشکلات باید اقدام کنیم.

مقدمی کیا ادامه داد: دسترسی مناسب کارشناسان مستقر در میز خدمت به سامانه های مربوطه از مسائل بسیار مهم است که این کار با پیگیری مجدانه همکاران به خوبی در حال انجام است.

سید محسن نظام خیرآبادی، مدیرکل تأمین اجتماعی استان خراسان رضوی نیز در این جلسه گفت: با توجه به استقرار میز خدمت بایستی مکانیزم  کارآمدی برای ارجاع داخلی کارها در بین واحد های شعب ایجاد شود.

وی با بیان اینکه ممیزی میز خدمت سازمان مدیریت در استان خراسان رضوی فرآیند میز خدمت اداره کل تأمین اجتماعی را تایید کرده است، گفت: در میز خدمت بایستی فرایندهای آنی و زمان بر تفکیک شوند تا مراجعه کنندگان با صرف کمترین زمان بتوانند از خدمات مورد نیاز استفاده کنند.