تاپ خبر24: در مجمع عمومی فوق‌العاده همراه اول افزایش سرمایه 59.33 درصدی سهام این شرکت تصویب شد.

به گزارش تاپ خبر۲۴ از اداره کل ارتباطات شرکت ارتباطات سیار ایران، مجمع عمومی فوق العاده صاحبان سهام شرکت ارتباطات سیار ایران صبح امروز یکشنبه ۲۱ اسفند ۱۴۰۱، با حضور ۹۰ درصد سهامداران و به ریاست علی بقایی رییس هیات مدیره این شرکت در ساختمان ستاره ونک تهران برگزار شد.

 

استماع گزارش هیات مدیره، حسابرس و بازرس قانونی و همچنین اتخاذ تصمیم درباره «افزایش سرمایه» از جمله موارد دستور جلسه این مجمع بود که به صورت حضوری و آنلاین برگزار شد.

 

سیدعباس نوربخش، معاون مالی و تدارکاتی اپراتور اول که به نیابت از مدیرعامل همراه اول در این جلسه حضور داشت، ضمن ارائه گزارشی اجمالی از شاخص های مالی همراه اول به بیان تاریخچه ای از افزایش سرمایه شرکت پرداخت و اظهار کرد: شرکت ارتباطات سیار ایران در سال های ۱۳۹۳، ۱۳۹۷، ۱۳۹۸ و ۱۴۰۰ به ترتیب افزایش سرمایه های ۲۰۰، ۵۶۰، ۹۶۰ و ۲۸۰۰ میلیارد تومانی داشته است.

 

وی ادامه داد: در حال حاضر به دنبال موافقت سهامداران شرکت برای افزایش سرمایه ۵۹٫۳۳ درصدی هستیم که در صورت تأیید، سرمایه شرکت ارتباطات سیار ایران از ۴۷۲۰ به ۷۵۲۰ میلیارد تومان می رسد.

 

نوربخش درباره مزایای این افزایش سرمایه نیز گفت: استفاده از موضوع بند ف تبصره ۲ قانون بودجه ۱۴۰۱، اصلاح ساختار مالی به منظور بهبود شرایط اعتباری شرکت نزد شبکه بانکی و همچنین جلوگیری از خروج وجه نقد از محل طرح های سرمایه گذاری شرکت از جمله اهداف مهم این افزایش سرمایه است.

 

مجمع فوق العاده صاحبان سهام یک جلسه اختصاصی است که توسط شرکت ها برگزار می شود تا مسائل مهمی مانند تغییرات در آمار سرمایه، تغییرات در قوانین و مقررات شرکت، افزایش سرمایه و مواردی از این دست را مورد بررسی قرار دهند.